Koľko platí Epic Games Store za „hry zdarma“ pre hráčov?

Koľko platí Epic Games Store za „hry zdarma“ pre hráčov?

 

Niekto to zaplatiť musí.

Epic Games Store je už od svojho vzniku synonymom hier zdarma. Epic totiž Fortnite peniaze investoval do budovania svojho digitálneho herného obchodu a popri masívnych zmluvách o časových exkluzivitách (ako tá o Borderlands 3) ponúkajú používateľom svojho klienta každý týždeň jednu alebo aj viacero hier zdarma, ktoré si následne môžu ponechať.

Niekto za tie hry však pochopiteľne zaplatiť musí a v tomto prípade je to Epic Games. A vďaka súdnemu sporu Epic vs. Apple sme sa dostali k dokumentom ktoré nám prezradili, koľko stojí také poskytnutie hry zdarma pre hráčov.

Táto suma sa pochopiteľne líši hra od hry. Niektorí vývojári chceli za svoje hry viac, niektorým stačila menšia suma. Napríklad prvá hra, ktorú ponúkol Epic Games zdarma – Subnautica stála 1,4 milióna dolárov. Tú pre seba získalo 4,63 milióna EGS účtov a vďaka tejto hre sa vytvorilo 804 tisíc nových účtov v službe a teda suma za akvizíciu jedného hráča bola 1,74 dolára.

Najviac zaplatil Epic Games Store za dvojicu Batman Arkham hier – 1,5 milióna dolárov. Túto hru si do svojej knižnice pridalo 6,44 milióna hráčov a nový Epic Games Store účet si vytvorilo 613 tisíc hráčov.

Niektoré sumy sú však až prekvapujúco nízke. Alan Wake napríklad stál iba 150 tisíc dolárov. Metro 2033 Redux dokonca nič. Prekvapujúca je taktiež suma 63 tisíc dolárov za For Honor.

Najnevýhodnejšie pre Epic boli hry Inside a Celeste. Cena za akvizíciu jedného užívateľa sa pri týchto hrách vyšplhala na 11,12 a 12 dolárov.

Akurát škoda, že dokument nepokrýva obdobie, kedy Epic Games Store ponúkol zdarma Grand Theft Auto V...

A ešte jedna zaujímavá informácia. Iba 7% zo všetkých používateľov na Epic Games Store, ktorý z obchodu získali minimálne jednu hru zdarma si v obchode následne aj niečo kúpilo. Čo je celkom malé číslo...

Zdroj: Epic Games

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk