Aktualizácia Microsoft Flight Simulator orezala veľkosť hry na disku o vyše 50%

Aktualizácia Microsoft Flight Simulator orezala veľkosť hry na disku o vyše 50%

 

Masívna úspora.

V posledných mesiacoch a rokoch zažívame veľké problémy pri zväčšujúcej sa veľkosti hier na diskoch. SSD sa stávajú povinnou výbavou a ešte stále nepatria medzi najlacnejší hardvér a keď vám do toho Activision „zahnojí,“ že ich novú Call of Duty hru si nemôžete nainštalovať, pokiaľ nemáte voľných 250GB, tak vás to určite nepoteší.

Preto je skvelé, keď sa konečne vývojári venujú aj kompresii súborov, aby sme nemuseli kupovať ďalšie disky. A pochvalu si teraz zaslúži Microsoft. Vývojári hry Microsoft Flight Simulator totiž oznámili, že sa im v novom update 1.16.2.0 podaril celkom husársky kúsok. Dokázali totiž zmenšiť nároky hry na kapacitu pevného disku o viac ako 50%. A to samozrejme bez toho, aby hra stratila svoj obsah.

Hra si totiž doteraz odkrojila z disku masívnych 170GB, no po novom si už vystačíte aj s 83GB na pevnom disku. Okrem tejto úspory priniesol nových patch implementáciu FAA (Federal Aviation Administration) dát pre zlepšenie presnosti navigačných dát reálnej leteckej premávky v hre. Vývojári taktiež zlepšili náročnosť na hardvér pri daždi.

Microsoft Flight Simulator bol zatiaľ vydaný iba na PC, no už v lete tohto roka sa hra chystá aj na Xbox Series X/S konzoly.

Zdroj: TechRaptor

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk