Čo je to Final Fantasy Pixel Remaster a ako bude vlastne vyzerať?

Čo je to Final Fantasy Pixel Remaster a ako bude vlastne vyzerať?

 

Rozpixelované do detailu!

Konferencia Square Enix na E3 2021 mala mnoho chýb - zameranie sa na mobilné hry, hrôzostrašný trailer na Strange of Paradise: Final Fantasy Origin či úplné ignorovanie očakávaných hier ako Forspoken, Final Fantasy XVI a druhej časti remaku Final Fantasy VII. Medzi ohláseniami sa len tak mihlo taktiež niečo nazvané Final Fantasy Pixel Remaster, len na 30 sekúnd, a bolo zrazu po všetkom koniec. Čo to vlastne je?

Final Fantasy Pixel Remaster bude séria individuálne vydávaných remasterov hier Final Fantasy, Final Fantasy II, Final Fantasy III, Final Fantasy IV, Final Fantasy V a Final Fantasy VI v lepšej grafike, avšak zachovávajúc si svoju pôvodnú pixelovanú podstatu. Nevedno prečo, ale tvorcovia sa rozhodli ukázať len krátky sled niekoľkých obrázkov/videí vo vnútri videa, kvôli čomu bolo veľmi ťažké zistiť, ako bude remaster vyzerať. Taktiež nevedno prečo tieto hry vyjdú len na mobiloch a PC, ale to nie je podstatou tohto článku. Porozprávajme si niečo o vizuále.

YouTube kanál Aaria spravil skvelú prácu a zväčšil spomínané videá na patričnú veľkosť, z ktorej už budeme vedieť vyčítať niekoľko informácií. Ja si dovolím vystrihnúť zábery z videa a porovnať ich so staršími verziami, aby sme mohli zistiť, ako sa Square rozhodlo popasovať s ich remastermi. Video nájdete nižšie. Square vo svojom ohlasovacom videu neukázalo piaty a šiesty diel.

Final Fantasy

V prípade prvého dielu, vidíme zábery na zámok Cornelia, stret s hlavným zloduchom Garlandom v jaskyni a súboj proti Garlandovi. Ako si môžeme všimnúť, oproti pôvodnej NES verzii bola grafika zmenená, avšak čo poslúžilo ako základ novej grafiky? Podľa nás to bude verzie vydané pre Game Boy Advance. Nielen grafický štýl a objekty, ale taktiež preklad tomu jasne naznačujú. PS1 verzia ma odlišný preklad. Sprity ale vyzerajú inak, pravdepodobne preto, že Square chcelo imitovať postavy z pôvodných verzií.

Final Fantasy II

Aj druhý diel bude mať nepochybne základ v GBA verzii. Mimochodom, všimnite si bossa Adamanotoise. Aj napriek spomínanému základu bol Adamantoise prerobený z pôvodnej NES verzie a nie GBA. Veľmi zaujímavé.

Final Fantasy III

Final Fantasy III je špecifický prípad, nakoľko táto hra nikdy nedostala znovuvydanie v 2D grafike. Dostala až remake v 3D, ktoré vyšlo na viaceré platformy. Nemám teda možnosť hru s čím veľmi porovnať, avšak vzhľadom na vzhľad vzducholode a chocoba je možné, že sa tu Square nechalo inšpirovať Final Fantasy IV.

Final Fantasy IV

Z Final Fantasy IV tu máme záber na vstup do Hmlistej jaskyne, avšak PIXEL REMASTER ukazuje hlavnú postavu Cecila už po jeho prerode vo White Knight, a to je dosť netypické, nakoľko do jaskyne sa ide krátko po začiatku hry a to je ešte Cecil Dark Knight. Každopádne môžeme vidieť že hory navôkol sú určite podobnejšie verzie z Game Boy Advance. Samotný Cecil vo White Knight verzii avšak vyzerá ako spojenie medzi GBA a SNES verziou, nakoľko farebne je jemnejší po štýle GBA, avšak červený drahokam na čele jeho koruny je výrazný ako práve v SNES verzii.

Boj proti bossovi Demon Wall je tiež veľmi zaujímavý z hľadiska grafiky. Prostredie má určite základ v GBA verzii, avšak samotný boss rozhodne vyzerá byť implementovaný z pôvodnej SNES verzie, no sprity postáv vyzerajú byť mixom oboch verzií plus nové úpravy k tomu.

Zdroj: YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk