Valve ide opäť po krku hráčom, ktorí sa snažia na nákupoch hier ušetriť

Valve ide opäť po krku hráčom, ktorí sa snažia na nákupoch hier ušetriť

 

Nákup v iných regiónoch bude oveľa komplikovanejší.

Kde sú tie časy, kedy ste si na Steame našli, v ktorej krajine je daná hra najlacnejšia, aktivovali VPN a boop. Mali ste hru za zlomok toho, čo stojí v našom regióne. Cenové rozdiely v jednotlivých regiónoch sú totiž často extrémne a hráči toho využívajú.

Len aby som uviedol príklad. Sea of Thieves sa momentálne na Steame v našom regióne predáva za 19,99€, no v ruskom regióne si hru viete kúpiť v prepočte za 4,19€ a v tureckom regióne dokonca iba za 2,94€. Nákup v iných regiónoch je teda extrémne lákavý.

A Valve to vie a preto ide týmto praktikám po krku. Spoločnosť sa už dávnejšie snažila zastaviť takéto praktiky a to tým, že vyžadovala, aby transakcia nákupu hry bola dokončená iba prostredníctvom platobných metód, ktoré sú dostupné v regióne nákupu. To však pritiahlo pozornosť Európskej Komisie, ktorá Valve naparila pokutu za porušenie protimonopolných pravidiel.

A tak Valve prichádza s ďalším pokusom. SteamDB si totiž všimla, že Valve implementovalo zmeny, ktoré sa týkajú toho, ako často si môžete zmeniť krajinu v ktorej sa nachádza váš Steam účet a po novom sa tento región bude dať zmeniť iba raz za tri mesiace.

Podľa SteamDB ide o „časť opatrení proti ľuďom, ktorí nakupujú hry v lacnejších regiónoch.“

Valve však zatiaľ tieto zmeny nekomentovalo.

Zdroj: SteamDB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk