• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Všetko, čo vieme o novom Windowse 11: Je vraj stvorený pre hráčov a bude ZADARMO pre majiteľov W10
Všetko, čo vieme o novom Windowse 11: Je vraj stvorený pre hráčov a bude ZADARMO pre majiteľov W10

Všetko, čo vieme o novom Windowse 11: Je vraj stvorený pre hráčov a bude ZADARMO pre majiteľov W10

 

Osud obľúbeného Windowsu 10 sa naplnil a už mu pomaly zvoní umieráčik. Microsoft totiž už tento rok nahradí desiatku jeho následovníkom, Windowsom 11. Zatiaľ čo W10 bol navrhnutý tak, aby hráčom čo najviac spríjemňoval kratochvíle za počítačom, jedenástka je vraj priam stvorená pre hry.

Na konferencii Microsoftu sme sa, napríklad, dozvedeli, že Windows 11 bude obsahovať funkciu AutoHDR, ktorá skrášli osvetlenie aj v takých hrách, ktoré v sebe túto technológiu nemajú zakomponovanú. Podmienkou je len, aby softvér podporoval aspoň DirextX 11.

Magazín PC Gamer pripomína, že táto funkcia až takou novinkou nie je, nakoľko sa objavila už v skúšobných verziách Windowsu 10.

Oveľa zaujímavejšie znie funkcia DirectStorage, vďaka ktorej budú môcť hráči dosiahnuť abnormálne rýchle načítavacie časy v hrách, teda za predpokladu, že budú uložené na NVMe SSD disku. Technológia funguje na jednoduchom princípe: úplne obchádza funkciu CPU, takže nehrozí, že by váš procesor načítavanie akokoľvek spomaľoval. Ide skrátka o priamy most medzi GPU a SSD.

Predplatiteľov služby Xbox Game Pass zasa poteší jeho plná integrácia do Windowsu 11. „Ak sa hráte hry, Windows 11 bol vytvorený práve pre vás,“ uviedol Panos Panoy, produktový riaditeľ Microsoftu.

Ak si chcete overiť, či váš počítač bude kompatibilný s novým Windowsom 11, musíte si stiahnuť na adrese Windows.com aplikáciu PC Health Check. Microsoft začne distribuovať Windows 11 podobne ako kedysi desiatku, teda prostredníctvom aktualizácie zadarmo. Stane sa tak už počas týchto vianočných prázdnin a ponuka na upgrade bude dostupná aj v priebehu roku 2022.

Windows 11 bude taktiež natívne podporovať Android aplikácie prostredníctvom upraveného obchodu Windows. Nákup týchto aplikácii bude možný vďaka prepojeniu obchodov Windows a Amazon’s Appstore, dodáva server The Verge.

Tak čo, prejdete na 11-ku hneď, ako sa bude dať, počkáte, alebo sa budete zubami-nechtami držať desiatky až do poslednej chvíle?

Zdroj: PC Gamer/Microsoft

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk