Ak neupgradujete na Windows 11, tak na next-gen vymoženosť pri hraní hier môžete zabudnúť

Ak neupgradujete na Windows 11, tak na next-gen vymoženosť pri hraní hier môžete zabudnúť

 

Nie všetko bude dostupné vo Windows 10.

Microsoft včera oficiálne predstavil svetu svoju novú verziu operačného systému Windows 11. Tá prinesie v prvom rade obrovské množstvo vizuálnych zmien, no aj pod kapotou sa toho udeje veľmi veľa.

A aj keď je upgrade na nový operačný systém zdarma, tak sa nepochybne nájde veľké množstvo hráčov, ktorí plánujú ostať na desiatke. Podľa Xbox blogu však tým prídu o jednu funkciu, ktorá sa spája s novou generáciou konzol.

Microsoft totiž oznámil, že funkcia DirectStorage bude dostupná iba na operačných systémoch Windows 11. V praxi by malo ísť o revolučnú technológiu, ktorá umožňuje generovať neuveriteľne detailné svety a výrazne skrátiť načítavacie obrazovky to vďaka rýchlym SSD diskom. Proces streamovania assetov do herného sveta bude optimalizovaný medzi SSD diskom a grafickou kartou, čo prinesie uvoľnenie zdrojov procesora, no ja využívanie DirectStorage budete musieť mať PCIe 3.0 NVMe disk.

Direct Storage funguje aj na Xbox Series X/S konzolách a je súčasťou Xbox Velocity Architecture spolu s technológiou Sampler Feedback Streaming, a s hardvérovým blokom na dekompresiu a rýchlym SSD diskom. 

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk