Vývojári Humankind sa vykašľali na Denuvo kvôli negatívnu dopadu na výkon

Vývojári Humankind sa vykašľali na Denuvo kvôli negatívnu dopadu na výkon

 

Pro-hráčsky prístup.

Po fiasku s Denuvo anti-tamper ochranou v hre Resident Evil: Village (ktorú už Capcom mimochodom opravil) je viac ako zrejmé, že Denuvo má dosť negatívny dopad na výkon a aj keď niektorým AAA vydavateľom na tom asi až tak záležať nebude, tak zlé PR obklopujúce Denuvo môže zmeniť zmýšľanie tých menších.

A to sa potvrdilo v prípade štúdia Amplitude, ktoré patrí vydavateľstvu SEGA. Štúdio totiž oznámilo, že zo svojej chystanej hry Humankind odstraňuje Denuvo a to ešte pred vydaním samotnej hry.

„Pracovali sme na tejto hre viac ako 4 roky a pre mňa osobne ide o vysnívaný projekt posledných 25 rokov,“ prezradil šéf štúdia Romain de Waubert de Genlis. „Máme jednu z najžiadanejších hier na Steame, takže vieme, že budeme cieľom pirátov viac ako pri našich posledných hrách. Keď nám Denuvo môže pomôcť odradiť pirátov iba počas prvých dní, tak nám to pomôže ochrániť naše vydanie.“

„Našou prioritou je však ten najlepší možný zážitok pre hráčov, ktorí kupujú naše hry a podporujú nás. Denuvo by nikdy nemalo ovplyvňovať výkon hry u platiacich hráčov a nechceme teda obetovať kvalitu pre našich hráčov.“

Rozhodnutie odstrániť Denuvo padlo podľa šéfa štúdia po uzavretej bete, kde sa ukázalo, že implementácia Denuva „nie je dostatočne dobrá“ a tieto problémy nemôžu byť odstránené do vydania hry.

Humankind tak teda príde na trh bez Denuva čo určite poteší hráčov, ktorí sa chystali 17. augusta zaobstarať si túto hru.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk