Ak máte RTX 3090 a plánujete hrať MMORPG hru New World, tak to nerobte

Ak máte RTX 3090 a plánujete hrať MMORPG hru New World, tak to nerobte

 

Môžete veľmi ľahko o svoju grafickú kartu prísť.

MMORPG hra od Amazonu, New World už vstúpila do fázy uzavretej bety a zatiaľ čo drvivá väčšina hráčov sa jej hraniu venuje bez väčších problémov, tak majitelia toho najvýkonnejšieho hráčskeho železa majú hlavy v smútku.

Na subreddite hry sa totiž objavili správy o tom, že ak vlastníte grafickú kartu RTX 3090, tak vám hra New World túto grafickú kartu doslova upečie, čím budete nútení požiadať o reklamáciu a čakať tak na jej náhradu. Najčastejšie sú hlásené problémy s EVGA značkou RTX 3090 grafických kariet, no niektoré obete hlásili aj problémy s týmto grafickými kartami od iných výrobcov.

Analýzou prišli hráči na to, že karta trpí pri hraní hry nezvyčajnými nárazovými zvýšeniami odberov výkonu a taktiež aj prehrievaním. Obeťou „upečenej“ grafickej karty RTX 3090 sa stal aj známy streamer Gladd.

Vývojári sa zatiaľ k tomuto problému nevyjadrili a tak výrazne odporúčame New World nehrať na týchto grafických kartách až do momentu, kedy nebude vydaná oprava. A v tomto prípade nejde o práve lacnú grafickú kartu.

New World má svoje vydanie naplánované na 31. augusta 2021.

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk