Aj World of Warcraft zažije vlnu premenovaní

Aj World of Warcraft zažije vlnu premenovaní

 

Po Overwatchi ďalšia obeť.

V piatok sme vás informovali o tom, že McCree z hry Overwatch si dal vystaviť žiadosť na zmenu mena. Blizzard to spravil v reakcii na škandál, ktorý je v súčasnosti okolo štúdia a v reakcii na prepustenie šéfa Blizzardu a troch ďalších dizajnérov štúdia, ktorí za tento škandál do veľkej miery môžu. A jeden z nich sa volal Jesse McCree a práve po ňom bola pomenovaná postava hrdinu z Overwatch.

Teraz však prišiel rad aj na populárnu MMORPG hru World of Warcraft. Vývojári totiž ohlásili zmeny, ktoré prídu do hry v Update 9.1.5 a medzi štandardnými hernými zmenami sa nachádza aj premenovanie niekoľkých postáv a predmetov, ktoré niesli mená dizajnérov štúdia Blizzard.

„Update prinesie zlepšenie prostredia okolo hry a jej komunity a to zmenami obsahu, aby lepšie reprezentoval zdieľané hodnoty.“ Hovorca Blizzardu následne potvrdil, že ide o „in-game odkazy dizajnérov Jesse McCree, Luis Barriga a Jon LeCraft budú odstránené z hry World of Warcraft.“

McCree bol hlavným leveldizajnérom levelov World of Warcraft, Barriga bol dizajnérom hry a tvorcom NPC Senior Scrivener Barriga. A The Crafticus Mindbender a Torturer LeCraft zas boli pomenovaní na počesť Jona LeCrafta.

Už v júli Blizzard premenoval všetko, čo by malo pripomínať bývalého šéfa vývoja hry Alexa Afrasiabiho.

Zdroj: Blizzard

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk