DICE sa pochválilo popularitou Battlefield 2042 a chystá množstvo opráv

DICE sa pochválilo popularitou Battlefield 2042 a chystá množstvo opráv

 

 Prvá príde už čoskoro.

Battlefield 2042 je v súčasnosti horúcou témou. Hra je v TOP 10 najhoršie hodnotených hier na Steame, veľká časť komunity sa sťažuje na to, že DICE efektívne zabilo sériu dizajnovanými zmenami a problémom je aj výkon hry na PC, bugy a glitche a problémy s balansom. Je tak na DICE, aby dali hru doporiadku. Opäť...

A tak štúdio vydalo prvý Battlefield Briefeing po vydaní v ktorom sme sa okrem iného dozvedeli, že Battlefield 2042 si v období po vydaní zahral „takmer dvojnásobok hráčov“ oproti predchádzajúcemu vydaniu v sérii, ktorým DICE naráža na Battlefield V.

Zároveň priznali, že počúvajú spätnú väzbu a pripravujú opravy. Štúdio už vie o problémoch, kedy guľky neudeľujú poškodenie nepriateľskému vojakovi napriek tomu, že zjavne idú jeho smerom. Taktiež vie o problémoch so servermi a stabilitou. Taktiež vie o problémoch so senzitivitou myši a Aim Assist nastavenia na konzolách.

A štúdio taktiež načúva hráčom, ktorí požadujú návrat tradičných možností, ktoré boli v sérii Battlefield odjakživa, ako napríklad End-of-Match Scoreboard, prehliadač serverov a Voice Chat.

Prvý veľký update pre hru s názvom Update 2 sa chystá už zajtra, 25. novembra a ten prinesie viacero kľúčových vylepšení

  • Zlepší sa konzistencia oživovania a nemalo by sa teda stávať, že hráč nemôže oživiť spoluhráčov, ktorí sú blízko objektov alebo stien.
  • Zavedie sa Respawn proteciton system.
  • Aktivujú sa UAV-1 interakcie v Battlefield Portal na mapách z Battlefield Bad Company 2, ktorý sa dočkal balansových zmien.
  • Vozidlá ako LCAA Hovercraft a MD540 Nightbird sa dočkajú poriadneho balansu.
  • Tzv. bloom zbraní (kedy guľky nelietajú tam, kde ukazuje zameriavací kríž) bol zredukovaný na všetkých typoch zbraní okrem brokovníc.
  • Zlepšila sa presnosť viacerých zbraní.
  • Nerfu sa dočkala zbraň PP-29.

Ďalšie updaty budú nasledovať.

Zdroj: DICE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk