Ubisoft už prepukol NFT ošiaľu a prvou „obeťou“ je Ghost Recon Breakpoint

Ubisoft už prepukol NFT ošiaľu a prvou „obeťou“ je Ghost Recon Breakpoint

 

Quartz sú tu.

Pravdepodobne vám neuniklo, že na internete vypuklo v posledných mesiacoch NFT šialenstvo. Tieto non-fungible tokens sú vlastne prostriedkom na vytvorenie unikátneho digitálneho obsahu, ktorý bude mať jediného vlastníka, ktorý bude môcť následne s týmto digitálnym predmetom obchodovať. V skratke.

Bolo teda iba otázkou času, kedy sa do toho pustia aj veľkí herní vydavatelia, pretože ide o ďalší spôsob ako zarobiť. Vytvorením NFT a transakciami, ktoré sa v tomto priestore dejú by totiž mali možnosť ukrojiť si z každej transakcie a naplniť si vlastné kasy.

A prvým odvážlivcom je samozrejme Ubisoft, ktorý včera predstavil Ubisoft Quartz a podľa ich vlastných slov ide o „prvú platformu pre hrateľné a energeticky efektívne NFT v AAA hrách.“ A prvým pokusným králikom s NFT sa stala hra Ghost Recon Breakpoint, kde budete môcť po novom získavať „Digits,“ čo sú vlastne in-game zberateľské predmety, zbrane a vozidlá s unikátnym sériovým číslom a digitálnym podpisom.

„Digits sú novým spôsobom, ako prežívať v hrách kozmetické predmety, ktorý kombinuje zábavu hrania AAA hry a nadšenie z vlastnenia NFT, ktoré reprezentujú unikátne časti Ubisoft herných svetov.“

Podľa Ubisoftu budú hráči môcť tieto NFT predávať na third-party platformách mimo Ubisoft ekosystému.

Zatiaľ to však vyzerá, že hráči toto nadšenie nezdieľajú. Ohlásenie Ubisoft Quartz sprevádza masívna kritika vydavateľstva. Oznamovací trailer Ubisoft Quartz má až 95% pomer dislikov, čo je pochopiteľné. Opäť ide totiž o niečo, čo hráčom nič hodnotné neprinesie, no vydavateľovi to naplní kapsičky.

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk