Battlefield 2042 naďalej krváca a prepadáva sa v rebríčkoch popularity

Battlefield 2042 naďalej krváca a prepadáva sa v rebríčkoch popularity

 

Toto bude musieť DICE zachrániť veľmi rýchlo.

Prešli prakticky iba dva mesiace od vydania Battlefield 2042 a aj keď hneď z prvých dojmov bolo zrejmé, že hra nebude trhať rebríčky popularity, tak jej pád doslova ohromuje. Kombinácia nie ideálnych dizajnových rozhodnutí, bugov a glitchov a masívnej konkurencie totiž spôsobili, že DICE to prakticky môže zabaliť už teraz a pravdepodobne by to nikoho nemrzelo.

Hra už totiž takmer vypadla z rebríčka TOP 40 najpopulárnejších hier na Xboxe. Nachádza sa na presne na 40. mieste a ak potrebujete kontext, tak Halo Infinite, ktorý vyšiel ešte skôr ako Battlefield 2042 sa stále vyhrieva na druhom mieste a Call of Duty: Vanguard okupuje 12. miesto. Battlefield 2042 predbehli aj „stariny“ ako Sea of Thieves, Red Dead Redemption 2, Skyrim, For Honor, Gears 5 či Rainbow Six: Siege. Navyše, vzhľadom na to, že hra má dve SKU (jedna Xbox One verzia a druhá Series X/S verzia), tak sa dá predpokladať, že v skutočnosti je situácia ešte o čosi horšia pre Series X/S verziu.

Na PlayStation konzolách je na tom hra o čosi lepšie. Vyhrieva sa tam na 15. mieste, no v tomto prípade ide o PlayStation 4 verziu hry. A čo Steam? Ten len potvrdzuje tragédiu hry. Hra dosiahla počas víkendu „peak“ menej ako 8 tisíc hráčov, čo sa nedá označiť inak ako tragédia. Navyše, aj Battlefield V a dokonca aj Battlefield 1 produkujú lepšie štatistiky popularity ako ich najnovší súrodenec.

Samozrejme, v tomto prípade sa dá argumentovať, že hra je predsa dostupná aj na Origine, čo nepochybne zvýši počet hráčov. A aj keď tento argument berieme, tak pointa zostáva. Hráčska základňa hry sa prepadáva závratným tempom a preto sa ani nedivíme, že EA pomaly zvažuje sprístupnenie časti hry vo formáte free-to-play pretože sa to javí ako posledná možnosť.

Zdroj: SteamDB/Trueachievements/Truetrophies

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk