Opúšťa Electronic Arts Battlefield 2042?: „Je to beh na dlhú trať“

Opúšťa Electronic Arts Battlefield 2042?: „Je to beh na dlhú trať“

 

Záchrana pokračuje.

Počas prezentácie finančných výsledkov vydavateľstva Electronic Arts nepadla prakticky ani zmienka o Battlefield 2042. A to napriek tomu, že hra je iba pol roka stará.

EA totiž už štandardne prezentuje svoje finančné výsledky prostredníctvom prezentácie v ktorej sa nachádza sekcia s názvom „active games.“ Tá zahŕňa všetky hry, ktoré pre EA aktívne prinášajú peniaze. Nechýbala tam FIFA, Madden, Apex Legends, EA Play a dokonca aj Battlefield 5. Battlefield 2042 však chýbal.

To si však všimli aj investori, ktorí sa preto v Q&A časti finančnej prezentácie rozhodli, že bude najlepšie spýtať sa na stav Battlefield 2042 priamo šéfa EA Anderwa Wilsona. A ten našťastie potvrdil, že v súčasnosti EA Battlefield 2042 neopustí, no vyriešenie problémov okolo hry nepríde hneď.

„Je to beh na dlhú trať. Je to jedna z veľkých sérií herného priemyslu, ktorú vybudoval skvelý tím. A naše očakávania sú, že budeme pokračovať v raste a že Battlefield bude dôležitou súčasťou nášho portfólia na roky dopredu. Budeme investovať do série, no najprv musíme zabezpečiť, že sme na správnom mieste so základným zážitkom v základnej hre 2042.“

Wilson však naznačil, že v DICE nezostane kameň na kameni: „Musíme premyslieť náš vývojový proces od základov a emulovať systém vývoja štúdia Respawn, kde sa dostávajú k zábave čo najskôr, ako je to možné.“

Práve zakladateľ štúdia Respawn Vince Zampella sa po neúspešnom vydaní Battlefield 2042 stal šéfom série Battlefield a DICE sa tak bude zodpovedať práve jemu. Z vyjadrení Wilsona však vyplýva, že asi jediným dôvodom, prečo DICE pri Battlefield 2042 zostane je fakt, že kvôli Season Passu musia vytvoriť štyri sezóny obsahu a taktiež aj kvôli tomu, aby sériu kompletne nezabili.

Už teraz je totiž známe, že sa chystá verzia hry pre smartfóny a nové štúdio EA pracuje na príbehovej Battlefield hre pod vedením jedného z tvorcov Halo série Marcusa Lehta.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk