Star Citizen ukončil podporu Windows 7 a opäť sa stal terčom posmeškov

Star Citizen ukončil podporu Windows 7 a opäť sa stal terčom posmeškov

 

Tradície.

Vývojárske štúdio Cloud Imperium Games oznámilo, že ich dlho vyvíjaná vesmírna simulácia Star Citizen prestane podporovať operačný systém Windows 7 a to po vydaní patchu 3.17. Dôvodom je, že Windows 7 nepodporuje DirectX 11.1, ktorý bude nevyhnutný na spustenie hry po tomto patchi.

„Vzhľadom na to že ide o OS alebo hardvérový konflikt, naše oddelenie technickej podpory nebude schopné pomôcť hráčom, ktorí budú mať problémy s funkčnosťou hry a to do momentu, pokiaľ neupgradujú na súčasnú a podporovanú verziu Windowsu s podporovanou grafickou kartou.“

Podporovaným operačným systémom je tak v súčasnosti iba Windows 10. CIG potvrdilo, že v budúcnosti budú oficiálne podporovať aj Windows 11, no v súčasnosti prebieha hĺbkové testovanie kompatibility a následne do zoznamu podporovaných operačných systémov pribudne aj najnovší výtvor Microsoftu.

Ako už tradične, ani teraz sa však vývojári nevyhli uštipačným poznámkam komunity. Mnohí totiž skonštatovali, že v pokiaľ bude hra oficiálne vydaná, tak vývojári už prestanú podporovať aj Windows 10. Čomu by sme sa vzhľadom na predlhý a komplikovaný vývoj ani nedivili.

Star Citizen je vo vývoji od roku 2011 hra mala pôvodne prísť v roku 2014. Spolu s narastajúcim bankovým kontom vývojárov však rástli a ambície a výsledkom toho je, že vydanie je v roku 2022 stále v nedohľadne. Hra má v súčasnosti od hráčov na konte takmer 458 miliónov dolárov.

Zdroj: CIG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk