Epic Games Store sa snaží zabrániť review bombingu zaujímavým spôsobom

Epic Games Store sa snaží zabrániť review bombingu zaujímavým spôsobom

 

Iba vybraní.

Review bombing je dnes už štandardný spôsob vyjadrovania „názoru,“ ktorý je však až príliš často zneužívaný. Ak sa teda pozriete na užívateľské hodnotenia na Steame, tak pod priemerom sa sa nenachádza hodnotenie kvality hry, ale napríklad fakt, že pokračovanie danej hry je exkluzivitou na Epic Games Store a hráči sa tak rozhodli zbombardovať danú hru negatívnymi hodnoteniami. Niečo podobné je bežné aj na Metacritic, kde je situácia ešte horšia, nakoľko Metacritic nevyžaduje žiaden dôkaz, že ste hodnotenú hru vôbec hrali.

Epic Games Store sa preto rozhodol vyriešiť tento problém celkom zaujímavým spôsobom. Táto digitálna platforma ponúka možnosť hodnotenia v podobe hviezdičiek, no neposkytuje túto možnosť každému. Namiesto toho existuje šanca, že ak ste hru hrali minimálne 2 hodiny a akurát ste ju vypli, tak sa vám zjaví obrazovka, ktorá vás vyzve na hodnotenie hry.

„Pretože tieto požiadavky sú náhodné, tak nebudeme spamovať hráčov a pravdepodobne sa nebudeme pýtať hráča na hodnotenie každej hry. Tento spôsob chráni hry pre review bombingom a zabezpečuje, že hráči, ktorí hre priradzujú skóre hru aj hrali,“ napísal Craig Pearson z Epic Games.

Druhou alternatívou je, že hráčom sa zjaví obrazovka s rýchlou otázkou týkajúcou sa hry a na základe odpovedí sa následne k hre vybuduje systém tagov: „Po tom, čo dostatok hráčov odpovie v hlasovaní, ich odpovede vygenerujú tagy pre produkty. Tieto môžu byť následne využité pri filtrovaní hier a aplikácií.“

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk