Blizzard opäť naštval fanúšikov: Overwatch 2 uzamkne hrdinov za Battle Pass

Blizzard opäť naštval fanúšikov: Overwatch 2 uzamkne hrdinov za Battle Pass

 

Nadšenie vyprchalo.

Ako sme už niekoľkokrát informovali, Overwatch 2 mení systém monetizácie z lootboxov na populárny systém Battle Passu a to s vydaním Overwatch 2, 4. októbra. A aj keď v zásade je Battle Pass pre hráčov oveľa prijateľnejší model tak to vyzerá tak, že Blizzardu sa to aj tak podarilo domrviť.

Hráči si totiž všimli náznaky toho, že noví hrdinovia, ktorí budú do hry postupne pribúdať budú uzamknutí práve prostredníctvom Battle Pass systému. To následne potvrdil vice-prezident Blizzardu Jon Spector na sociálnej sieti Twitter a okamžite sa spustila masívna vlna kritiky.

Aby sme však poskytli kompletné informácie – Spector potvrdil, že hrdinovia budú uzamknutí v tzv. free track Battle Pass systému. Čo efektívne znamená, že na to, aby ste ho získali nebudete musieť kúpiť prémiový Battle Pass. Napriek tomu však ide o rozhodnutie, ktoré je podivné.

Overwatch je totiž kompetitívna hra, kde zápasy rozhoduje nie len samotná šikovnosť pri hraní, ale aj kompozícia tímu. Tým, že Blizzard efektívne prinesie systém, v ktorom nebudú mať niektorí hráči k niektorým hrdinom prístup môže mať katastrofálne dôsledky pre zdravie zápasov a hry samotnej. A aj keď sa dá argumentovať, že aj iné hry uzamykajú operátorov/hrdinov do Battle Pass systému, tak ide o celkom slabú náplasť.

Ešte väčší problém je to kvôli tomu, že Battle Passy v Overwtch 2 budú mať obmedzenú životnosť a aj keď Spector potvrdil, že hrdinov bude možné odomknúť aj po vypršaní Battle Passu, tak na detaily bol dosť skúpy.

Ide o podivné rozhodnutie, ktoré nemá žiadne opodstatnenie. A to hlavne kvôli tomu, že hrateľné postavy sú umiestnené vo „free track“ a teda k nim budú mať tak či tak prístup hráči zdarma. Môžeme sa tak dostať do situácie, kedy v zápale zápasu budete chcieť spraviť „counter“ na súperovho hrdinu a zistíte, že k nemu nemáte prístup.

Overwatch 2 príde vo free-to-play formáte 4. októbra.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk