EA potvrdilo, že tvorcovia remaku Dead Space pracujú na príbehovej Iron Man hre

EA potvrdilo, že tvorcovia remaku Dead Space pracujú na príbehovej Iron Man hre

 

Okrem iného.

Vydavateľstvo Electronic Arts potvrdilo informácie, ktoré nám herní insideri prezradili už dávnejšie. A tou informáciou je, že jedno z ich štúdií pracuje v spolupráci s Marvel Games na príbehovej Iron Man hre. A konkrétne ide o štúdio EA Motive, ktoré v súčasnosti dokončuje remake prvého Dead Space.

EA Motive je zároveň štúdiom, ktoré ešte donedávna pracovalo na úplne novej hernej značke, ktorá však bola v minulom roku zrušená. Vývoj Iron Man hry vedie výkonný producent hry Guardians of the Galaxy (od štúdia Eidos Montreal) Olivier Prolux.

"Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s talentovaným tímom Motive Studio a priniesť ich originálnu víziu jednej z najdôležitejších, najsilnejších a najobľúbenejších postáv spoločnosti Marvel," povedal videprezident Marvel Games Bill Rosemann.

"Ich skúsenosti s vytváraním uznávaných zábavných svetov a napínavých hier - v kombinácii s ich autentickou vášňou pre obrnenú ikonu - podporia našu snahu priniesť milostný list legendárnemu hrdinovi v podobe dokonalej videohry Iron Man,“ dodal.

"Je to česť a privilégium mať možnosť vytvoriť videohru založenú na jednom z najikonickejších superhrdinov súčasnej zábavy," povedal výkonný producent chystanej hry Olivier Proulx. "Máme skvelú príležitosť vytvoriť nový a jedinečný príbeh, ktorý môžeme nazvať vlastným. Marvel nás povzbudzuje, aby sme vytvorili niečo nové. Máme veľkú slobodu, čo je pre tím veľmi pútavé."

Projekt je však vo fáze pred-produkcie a preto si naň ešte niekoľko rokov počkáme. EA zároveň dodalo, že ide o „jeden z niekoľkých“ projektov na ktorých spolupracujú s Marvel Games. Tým druhým by mala byť Black Panther hra na ktorej pracuje nové štúdio Electronic Arts, ktoré založil bývalý šéf Monolith Productions (Shadow of Mordor) Kevin Stephens.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk