Mnoho PC hráčov nemôže hrať legálnu verziu FIFA 23 kvôli anti-cheat ochrane

Mnoho PC hráčov nemôže hrať legálnu verziu FIFA 23 kvôli anti-cheat ochrane

 

A to nie len na Steam Deck.

EA spolu s príchodom next-gen verzie futbalovej série FIFA na PC priniesla ešte niečo. Ide o prvú hru od EA, ktorá používa novú anti-tamper ochranu s označením EAAC, ktorá podobne ako Ricochet (Call of Duty) a Vanguard (Valorant) sedí v kerneli. A to by možno ani tak nevadilo, keby nespôsobovala PC hráčom problémy.

Odhliadnuc od faktu, že hra je kompletne nevhodná na hranie cez Steam Deck práve kvôli EAAC, tak aj mnohí majitelia štandardných počítačov majú problémy so spustením hry: „FIFA 23 nie je športová hra. Je to simulátor zisťovania toho, prečo tú hru nemôžete spustiť,“ píše sa v recenziách. „Ten anti-cheat asi funguje, pretože keď nemôžete zapnúť hru, tak nemôžete cheatovať,“ napísal ďalší užívateľ.

Výsledkom toho je, že hra má na Steame v súčasnosti iba 34% pozitívnych recenzií. Problémom je, že EAAC nie je v mnohých prípadoch schopné verifikovať sám seba a preto hru jednoducho nespustí.

EA však už o probléme vie a sľubuje rýchlu nápravu: „Sme si vedomí problémov, ktoré sa vyskytli u niektorých hráčov na PC pri spúšťaní hry FIFA 23 a ktoré do veľkej miery súvisia so softvérom EA anticheat. Na oprave aktívne pracujeme. Vidíme a chápeme frustráciu našej PC komunity a ospravedlňujeme sa."

Zdroj: Steam/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk