Rusko chce v západných hrách hľadať podprahovú reklamu a niektoré aj zakázať

Rusko chce v západných hrách hľadať podprahovú reklamu a niektoré aj zakázať

 

Nedávno sme vás informovali o tom, že garnitúra Vladimira Putina premýšľa o veľkej investície do videoherného sektora, ktorý by mal produkovať kvalitné ruské hry a konkurovať tak Západu. Po novom hlási nezávislý denník Kommersant, že Rusi chcú kontrolovať západné hry, či v nich nie sú rôzne "podprahové" vsuvky, ktoré by v prípade mladých konzumentov mohli ovplyvniť ich vedomie a podvedomie.

O kurióznej správe informoval aj magazín PC Gamer, ktorý sa odvoláva práve na zistenia Kommersantu. Po novom by teda ruskí "cenzori" mali skontrolovať každú novú hru vydanú v Rusku, aby mali istotu, že neobsahuje nejaké utajené odkazy.

Špekuluje sa tiež o tom, či by ruské počítače nemali mať predinštalované kontrolné aplikácie, a či by nemala vláda regulovať trh s online hrami.

Momentálne však ide vo všetkých prípadoch len o návrhy, a podľa odborníkov, ktorých Kommersant oslovil, je nepravdepodobné, že by niekedy prešli. Rusko proste nemôže donútiť ľudí, aby hrali kvalitné ruské hry, keďže takmer žiadne nie sú, a ak nejaké tituly zakáže, hráči ich skrátka budú sťahovať z torrentov, zhodujú sa respondenti z Centra pre strategický výskum (ruského think-tanku).

Čo si o tom myslíte vy? Bojíte sa, že vás hry nejako podprahovo ovplyvňujú?

Zdroj: Kommersant/PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk