CD Projekt už pomaly ale isto rozbieha prípravy na vývoj novej Cyberpunk hry

CD Projekt už pomaly ale isto rozbieha prípravy na vývoj novej Cyberpunk hry

 

Tak skoro sa jej však určite nedočkáme.

Napriek problematickému vydaniu hry Cyberpunk 2077 sa spoločnosti CD Projekt podarilo spopularizovať túto značku, čomu vďačí tiež aj úspešnému animovanému Netflix seriálu. Je preto len logické, že v kuchyni štúdia sa už varí pokračovanie, aj keď v tomto prípade by bolo vhodnejšie povedať, že sa pripravujú ingrediencie.

CD Projekt totiž minulý rok potvrdil, že nový Cyberpunk má označenie Project Orion a vyvíjať ho bude novo-založená pobočka štúdia v americkom Bostone. A španielsky herný portál Vandal už informuje o konkrétnych plánoch.

Podľa ich informácií bude Project Orion priamym pokračovaním hry Cyberpunk 2077 a expanzie Phantom Liberty. Hra bude primárne vyvíjaná v USA a CD Projekt očakáva, že tím bude zložený z 350-500 členov v závislosti od štádia projektu, pričom sa očakáva, že poľská pobočka CD Projekt RED bude s vývojom vypomáhať.

Po dokončení expanzie Phantom Liberty sa časť vývojárskeho tímu presunie k vývoju novej Zaklínač hry (Project Polaris). Druhá časť sa presunie do Bostonu, kde položí základy nového štúdia, pričom úvodná fáza vývoja hry započne v roku 2024, čo potvrdilo aj vedenie CD Projekt v nedávnom rozhovore s investormi: „Veríme, že štúdiá začnú fungovať začiatkom roka 2024, avšak už teraz máme určité výdavky súvisiace s projektom Orion a projektom Hader, ktoré sú zahrnuté v zelenej časti. Keď však bude štúdio zriadené a začne fungovať v roku 2024.“ (Project Hader je nová herná značka CD Projekt RED).

Je teda viac ako zrejmé, že novej Cyberpunk hry sa nedočkáme v tejto generácii konzol, nakoľko vývoj štandardnej AAA hry v dnešnej dobe trvá 5 a viac rokov. Taktiež je neznáme, či štúdio ostane pri svojom RED Engine, alebo Cyberpunk presunie na Unreal Engine 5, podobne ako novú Zaklínač hru. V tomto prípade je viac pravdepodobná druhá možnosť.

Expanziu pre Cyberpunk 2077 s názvom Phantom Libery uvidíme v akcii počas Summer Game Fest vo štvrtok a vydanie sa očakáva v priebehu roka 2023.

Zdroj: Vandal

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk