The Crew 2 - Preview

The Crew 2 - Preview

 

Čo dostanete, keď skombinujete prvky GTA V, Forza Horizon 3 a Grid 2? Ako už môže nadpis článku prezradiť, správnou odpoveďou je pretekársky titul The Crew 2. Uzavreté beta testovanie, ktoré sa odohralo na prelome mája a júna, ukázalo takmer dokončenú hru, ktorá prekvapila, potešila a určite si zaslúži pozornosť aj po kompletnom vydaní. Ako ale The Crew 2 zatiaľ vyzerá, na čo sa môžu hráči tešiť a aké pocity z hrania vzbudzuje? To, samozrejme, nájdete v riadkoch nižšie.

Keď sa spomenie The Crew, veľkej časti herného osadenstva sa vybaví namakaný trailer, nad ktorým slintali aj hráči bežne pozerajúci sa pretekárske tituly s nezáujmom. Nanešťastie, následne vydaný kúsok dal nový rozmer slovu overhyped. Problémy s prihlásením a bugy, nedotiahnutá grafická stránka a hrateľnosť, ktorú škoda priveľmi rozoberať. Akokoľvek veľa hráčov zanevrelo na Ubisoft a praktiky tejto spoločnosti, je treba uznať, že jej vývojári na The Crew úplne nezanevreli a s postupom času sa pridávaním obsahu a hlavne veľkými vylepšeniami grafiky a jazdného modelu z tohoto titulu stala celkom obľúbená stálica na poli pretekárskych hier s otvoreným svetom.

Ohlásenie The Crew 2 už prebehlo za mierne triezvejších podmienok. Nikto z Ubisoftu nesľuboval tú najlepšiu, najrevolučnejšiu a naj-naj-naj hru všetkých čias. The Crew 2 si dala oficiálne oveľa „skromnejšie” ciele, čo znamená poskytnúť hneď na začiatku titul lepší ako predchádzajúci, a to s vylepšenou grafikou, ďalšími pridanými možnosťami a zdá sa aj s prihliadnutím na prosby komunity hráčov stále stojacich za prvým dielom. To ale neznamená, že neoficiálne The Crew 2 nepokukuje po oveľa väčších menách pretekárskych hier s otvoreným svetom (Forza Horizon, žmurk-žmurk).

Asi najväčšou zmenou, ak odhliadneme od modernejšej grafiky viditeľnej okamžite po zapnutí hry, je vylepšený jazdný model. Ten sa drží arkádového štýlu, no stále so štipkou realizmu. Slabšie autá majú problém s udržaním driftu, rozdiel medzi zadným, predným a 4x4 náhonom je naozaj citeľný a odhliadnuc od možnosti v hre skákať z budovy na budovu nedokážu autá spraviť nič úplne odporujúce fyzikálnym zákonom. Na stupnici od Need for Speed Payback po Forza Horizon 3 sa po približne 10 hodinách hrania cítim komfortne umiestniť ho tesne pod Horizon trojku, no viac sa, samozrejme, ukáže po dlhšom hraní a možnosti vyskúšať viac ako 10 vozidiel.

Samozrejme, píšem vozidiel a nie špecificky áut, pretože The Crew 2 sa môže pochváliť ponukou motorového parku jazdiaceho po súši, vo vzduchu aj vo vode. Pri voľnom hraní je veľmi jednoduché prepínať sa medzi autami, loďami a lietadlami aj priamo v pohybe. Kto hral GTA V, ten sa s týmto systémom už stretol, hoci v ňom išlo o prepínanie medzi hrateľnými postavami. Tu je možné v jednej sekunde preháňať sa po diaľnici v športovom aute a v druhej letieť do oblakov. Iba preto, aby následné prepnutie do lode skončilo pádom pár stoviek metrov do jazera.

Zmenou si pri The Crew 2 prešiel aj štýl napredovania v hre, respektíve cieľ. Už nejde čisto o policajtov a pretekárov a nutnosť prechádzať misie v špecifickom a lineárnom poradí. Systém napredovania v sebe nesie závan nostalgie v podobe titulu Grid 2, kde bolo dôležité získavať fanúšikov a aj vďaka ním hráči postupovali v hre. The Crew 2 tento systém posúva ešte o niečo ďalej, fanúšikov netreba získavať len najlepším umiestnením, no za špeciálne kúsky počas pretekania a voľného hrania naskakujú sami. Po dosiahnutí určitých hraníc sa hráčom odomykajú nové vozidlá, preteky a možnosti.

Uzatvorená beta bola obmedzená len na prvý – Rookie - stupeň, no fanúšikov potrebných na dosiahnutie ďalšej úrovne sa dalo získať už za prvú hodinku či dve. Samozrejme, pevne verím, že na plné prejdenie hry budú potrebné desiatky hodín, navyše so stovkami hodín nutnými na získanie a urobenie všetkého, čo The Crew 2 ponúka.

Pokiaľ sa k The Crew 2 postaví Ubisoft podobne ako k prvému dielu a už ohlásené rozšírenia budú tak kvalitné ako pri predošlom, majú sa hráči na čo tešiť. Pretože spojenie peknej grafiky, naozaj otvoreného sveta s minimom obmedzení, rôznych foriem dopravy a kvalitného, no stále zábavného jazdného modelu vyzerá ako naozaj neodolateľná kombinácia.

Nateraz ale, samozrejme, treba brať predchádzajúce slová so štipkou skepsy, pretože stále išlo len o beta verziu. Určite sa vám ale pokúsime priniesť recenziu na plnú hru čo najskôr.

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk