Denník smutného hráča: Report z recenzovania The Bard's Tale IV: Barrows Deep

Denník smutného hráča: Report z recenzovania The Bard's Tale IV: Barrows Deep

 

Prečo? Prečo?! Prečoooooooooo?!!!!!!

21. september 2018


Milý denníček, keď som už ani nedúfal, že by sa to mohlo stať, šéfredaktor Dominik mi dnes zaklopal na dvere môjho Facebooku, či by som bol ochotný pustiť sa do recenzovania taktického dungeonu The Bard's Tale IV: Barrows Deep. Ani ti nemusím hovoriť, aký som bol šťastný a zároveň vzrušený! Veď ide o nový diel legendárnej RPG série, ktorej doterajší posledný diel vyšiel ešte v roku 1988! No nie je to skvelé? Konečne sa tie dlhé hodiny úmorného písania noviniek vyplatili. Hm, teda nie, že by sa mi nevyplatili už predtým, veď veru, čo to som už podostával, no toto si zvyknem hovoriť pri takej príležitosti zakaždým, tak do mňa nerýp. Prepáč... Nebuď už smutný. Tu máš krekry a najedz sa. *zvuk praskajúcich krekrov rozmliaždených na drobné kúsky dopadajúcich na papier*

Späť k veci. Bola to pravdepodobne eufória, ktorá mnou opantala, nakoľko som si ani neuvedomil, že 50 GB dát sa mi stiahlo už na disk a hra bola nainštalovaná. Ah denníček, vidím, že ma už dobre poznáš, takže už nie je dôvod, aby som pointu dlhšie naťahoval. Presne tak, za chvíľu dôjde na to povestné "ale". Hra bola stiahnutá, hra bola nainštalovaná a hra bola nakoniec aj spustená. Ale čo čert nechcel, tá samá hra mi hneď aj padla. Oh, aký hlboký smútok mnou zrazu prešiel. Pamätáš na to, ako sme spolu plakali, keď sa Leo utopil? Hej vtedy, keď ti tak nebezpečne zmokli okraje. Tak to teda vynásob štyridsiatimidvomi. Veď sa pozri na video.

Nakoľko vieš, že nie som žiadna primadona a tobôž nie človek, čo zvykne hovoriť sám so sebou, nerobil som si ešte z toho ťažkú hlavu. Veď ohlásený patch je už na ceste a mal by prísť už zajtra! Ani nevieš ako sa teším. A predsa len sám vieš, ako to s dnešnými hrami chodí. Nielenže často obsahujú bugy, ale niekedy sa proste nedajú ani spustiť. Niekedy je treba byť troška trpezlivý. Prečo na mňa tak vyvaľuješ oči? Hej, ty máš čo hovoriť. Ja som nebol ten, kto si od zlosti natrhol strany 15 až 17 nad riadkom číslo 20, keď mu neustále padal Svet poníkov 2.

Pozri sa koľko je už ale hodín! Je už čas spať. Zajtra príde veľký deň recenzovania! Dobrú noc.

22. september 2018


Vieš denník, ani ti neviem povedať, aký som naštvaný! Ten včera ohlásený patch dnes síce skutočne prišiel, ale môj problém vôbec nevyriešil! Hra stále padá a padá a ja sa neviem dostať ani za tú prvú obrazovku prepchatú rôznymi licenciami. Prečo mi to robia? Ja som tú hru nedostal preto, aby som ju mal len tak v knižnici, ale aby som zhodnotil jej kvality! Čo mám robiť? Čo mám len robiť ja neborák? Že napísať recenziu s jednou vetou "Táto hra je kompletný shit" a dať jej 0 hviezdičiek? Že som sa ťa vôbec pýtal o pomoc. No nič, ale aspoň vývojári na Steame otvorili topik venovaný priamo tomuto problému. Keď tam budú hráči písať svoje zostavy a tak, možno sa čoskoro dočkáme novej záplaty.

Denník, musím na pár dní niekam odísť... Áno, bez teba! Hádam si nemyslíš, že to, že si minule pohrýzol predavača v obchode, keď ti nechcel predať Ride to Hell: Retribution, lebo hra bola už zarezervovaná niekým iným, ti prejde len tak! Budeš pekne doma kým sa nevrátim a budeš sekať dobrotu! Kto to kedy videl kupovať také sra...

27. september 2018


Denník, denník, denníček! Č.čo.. čo to je? Od vzrušenia, že som už doma, som rozkopol počítač a zapol dvere, len aby som zistil, že nebol vydaný žiaden patch! Najprv som si myslel, že to ma len naťahuješ, že si nainštaloval patch, kým som tu nebol, aby to vyzeralo, že žiaden patch nikdy nevyšiel. No nakoľko mi to páli, som hneď pozrel na posledné správy a uvedomil som si, že žiaden patch nebol odvtedy vydaný! Len tak zo zúfalstva som skúsil zapnúť hru, no výsledok bol stále rovnaký ako predtým. Veď sa znova pozri.

Dokedy mám čakať? Žiadny z dočasných fixov mi nepomohol! Nemôžem hrať hru, nemôžem ju recenzovať, nemôžem nič! A vieš čo tí vývojári zodpovední za tento technický "zázrak" spravili? Kompletne vymazali ten topik, kde hráči písali o tomto probléme! A to ho prosím sami založili. Jednoducho blázni. Tí to podľa mňa nemôžu mať v hlave ani troška v poriadku. A pozri na tých všetkých hráčov, ktorých podobný osud minul. Ako im len závidím...

Vieš čo denník? Teraz môžem spraviť maximálne jedno! Varovať všetkých, že The Bard's Tale IV: Barrows Deep im môže privodiť veľké problémy a je dosť možné, že až také veľké ako mám ja. Presne tak, toto spravím! Všetkým to poviem, že tá hra je na míle od zdravého funkčného stavu! Všetkým poviem, aby túto hru ešte určite nekupovali! Počkaj tu denník, idem to vykričať do celého sveta!

Štebotá sa síce, že by nový patch mal vyjsť v priebehu zajtrajšieho dňa, no po tom ako dopadol prvý patch, im už veľmi neverím. Aj tak to všetko idem vykričať, nech to celý svet vie!

Zdroj: Gamesite

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk