• Hlavná stránka
  • PC
  • VR
  • Valve predvádza strhujúci comeback! Predstavenie Half-Life: Alyx nám vyrazilo dych
Valve predvádza strhujúci comeback! Predstavenie Half-Life: Alyx nám vyrazilo dych

Valve predvádza strhujúci comeback! Predstavenie Half-Life: Alyx nám vyrazilo dych

 

Skutočná vlajková loď VR.

Po 12 rokoch od vydania Half-Life 2: Episode Two sme sa konečne dočkali! Valve predstavilo novú hru Half-Life: Alyx, exkluzivitu VR. Výsledky mohli byť rôzne, predsa len Valve a vývoj hier už dnes nejde veľmi dokopy a ani kľúčoví ľudia zodpovední za Half-Life si už poväčšinou užívajú zaslúžený dôchodok, no predstavený trailer v okamihu zotrel všetky negatívne myšlienky. Half-Life: Alyx vyzerá po všetkych čertoch dobre!

Half-Life: Alyx bude príbehovo zasedené medzi udalosti prvých dvoch dielov a pozrie sa na odboj proti Combine z pohľadu očí Alyx Vance. Hra ponúkne typickú Half-Life hrateľnosť, to jest akčné pasáže kombinované s enviromentálnymi puzzlami a to všetko podporené poriadnou dávkou skriptovaných sekvencií pre čo najintenzívnejší zážitok. Nebudú chýbať riadne zbrane i experimentálne zariadenia ako rukavice, ktoré budú pôsobiť ako známa zbraň z dvojky Gravity Gun.

Hra vyjde v marci 2020 na VR pre PC a bude podporovať všetky typy headsetov. Graficky to vyzerá parádne, čo sa odrazilo aj na požiadavkách. Zatiaľ máme k dispozícii len minimálne a tie sú poriadne mastné.

Minimálne požiadavky

  • Windows 10
  • Core i5-7500 / Ryzen 5 1600
  • 12 GB RAM
  • GTX 1060 / RX 580 - 6GB VRAM

Osobne nevlastním VR, nakoľko ma už pri hraní obyčajných FPSiek často trápi kinetóza (taký Half-Life 2 som kvôli tomu dohral s veľkým sebazaprením), a podľa všetkého ani nikdy nebudem, no uznávam že moja skepsa voči teasovanému VR titulu bola neoprávnená. Ak nepôjde o on-rail hru (o čom mám možno menšie podozrenie), tak sa kvôli Alyx oplatí nejaký ten VR headset kúpiť.

Ak ste už dostatočne nažhavení, pripomeňte si spolu s nami klenot menom Half-Life 2.

Zdroj: Steam, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk