EA majiteľov prenosných konzol nepotešilo: Nový futbal si nezahrajú

EA majiteľov prenosných konzol nepotešilo: Nový futbal si nezahrajú

 

EA Sports sa totiž vyjadrilo, že verziu pre PS Vita a 3DS neplánuje a taktiež sa rozhodlo nekomentovať vydanie na mobilné telefóny. Pred rokom Peter Moore, ktorý je CEO v spoločnosti EA, povedal, že budúca podpora 3DS a PS Vita bude minimálna, keďže spoločnosť prenáša svoju pozornosť na konzoly súčastnej generácie, teda PlayStation 4 a Xbox One.

„Podporujeme obe tieto platformy. Avšak máte obmedzené zdroje a máte tímy, ktoré vám vravia ‘My si skutočne myslíme, že o 2 alebo 3 roky budú tieto platformý tie, ktoré ľudia budú využívať a budú sa na nich hrať,‘" vysvetľuje Moore a dodáva: "Potom sa pozriete na kvalitu toho, čo dokážete vytvoriť na telefónoch a tabletoch. Občas nie je stratégia o tom, čo spraviť, ale o tom, čo nespraviť a musíte urobiť pár tvrdých rozhodnutí, ak máte len tieto obmedzené ľudské zdroje.“

Fifa 15 bola vydaná pre obe vyššie spomenuté platformy a EA Sports sa rozhodlo vydať tento titul na Wii a nie na Wii U. Posledným titulom na najnovšej konzole od Nintenda bola Fifa 13. To sa nezmení ani pri Fifa 16, keďže spoločnosť s najvyššou pravdepodobnosťou vynechá modernú konzolu aj tentokrát.

Tým nám ostávajú platformy PC, PS3, PS4, Xbox One a 360. Tieto sa dočkajú hry už v septembri tohto roku a neostáva nám nič iné len dúfať, že EA Sports svoje rozhodnutie zmení a hry sa predsa len dočkajú zákazníci Nintenda a hráči hrajúci na prenosných konzolách.

Zdroj:  vg247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk