Table Top Racing - Recenzia

 

Table Top Racing sa chváli najmä históriou svojich tvorcov. Tí v minulosti pracovali na populárnej sérii Wipeout a keď svoje skúsenosti skĺbili s novou závodnou sériou, ktorá odkazuje na klasiku Micro Machines, získali si našu pozornosť.

 

Table Top Racing bohužiaľ však nie je titul, ktorý by bol exkluzívne vytvorený pre PS Vitu, alebo pre inú konzolu. Svoj debut si pred rokom odbil na iOS, začiatkom roka sa objavil aj na Androide a teraz prichádza na Vitu. V praxi to znamená, že výsledná kvalita nie je úplne ideálna, pretože mobilné hry obvykle fungujú podľa iných pravidiel.

Voči tabletovým hrám pre iOS a Android nemáme predsudky. Faktom však je, že zjednodušovanie mnohých prvkov je zjavné a prejavuje sa to aj na hrateľnosti verzie pre Vitu. Table Top Racing má všetko, čo správna racingovka potrebuje, avšak mnohé vlastnosti sú iba mierne nadpriemerné. Tam, kde by ste čakali rôznorodé power-upy, získate raketu, bombu, elektrický šok a turbo, pričom raketu neodpálite dozadu a bombu nehodíte dopredu. Možnože sme rozmaznaní, ale Sonic & All-Stars Racing Transformed a ModNation Racers ponúkali v tomto smere viac vzruchu a to isté platí aj o atmosfére pretekania.

Je zrejmé, že závody na kuchynskom stole sa nemôžu rovnať okruhom z vyššie spomenutých hier, ale Micro Machines dokázali navodiť pocit hektickejšieho jazdenia. Ten sa v Table Top Racing objaví až časom, avšak na dosiahnutie pomyselnej špičky mu stále niečo chýba. Sami nevieme definovať, čo presne. Jazdenie s miniatúrnymi vozidlami je zábavné, ale hra nedokázala udržať našu pozornosť dlhšie ako pol hodinu počas jedného hrania. Na druhej strane, jej koncept je ideálny pre potreby prenosnej hernej konzoly. Zahráte si jeden-dva závody a pokračujete, keď si opäť nájdete trochu voľného času.

Pretekať budete na šestnástich tratiach a v klasických režimoch. Bežný závod s a bez power-upov dopĺňa naháňačka, časovka a posledný vyhráva. Okrem turnaja sú k dispozícii aj špeciálne disciplíny, ako napr. závod v driftovaní. V tomto prípade budete potrebovať konkrétne auto, a práve rôznorodosť vozidiel ( najmä estetická ) je jedným z plusov hry. Automobily si môžete vylepšiť za peniaze, ktoré získate pretekaním, alebo si ich kúpite za reálne peniaze. Table Top Racing si so sebou priniesol aj tento neduh mobilných hier. Avšak neošklbe vás. Samotná hra je lacná. Aj keď drahšia ako na iOS a Androide, pričom rozdiely v hrateľnosti sú minimálne. V ponuke režimov nájdete aj multiplayer, ten však v čase recenzovania titulu nehrával takmer nikto.

Table Top Racing sú v konečnom dôsledku príjemné preteky. Hra je mierne nadpriemerná, ponúka všetko potrebné, avšak v ničom výrazne neexceluje. Vo výsledku apeluje na nováčikov a nenáročných hráčov ako aj na harcovníkov. Tým však bude chýbať väčšia hĺbka, pretekanie je povrchné. Zabaví, ale neohúri. Na recenzovaný titul sa môžeme dívať dvojako. Ak máte telefón/tablet s iOS a Android, potom túto hru jednoznačne odporúčame. Na telefónoch nájdete podobne kvalitných racingoviek málo. Na druhej strane, na PS Vite by sme čakali trochu viac. Nejakú pridanú hodnotu, preteky, ktoré idú viac do hĺbky. A to Table Top Racing neponúka. Najmä ak hru porovnáme s Wipeout pre Vitu, je to značný rozdiel v mnohých smeroch. A to je škoda, potenciál niečoho jedinečného sme tu videli.

Informácie o hre

Game Cover GameExpres.sk - predaj hier - hry pre PC a konzoly
Table Top Racing
Platforma: PS Vita
Žáner: závody
Výrobca: Playrise Digital
Distribútor v GB: Playrise Digital/PSN
Distribútor v SR: Playrise Digital/PSN
Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Playrise Digital
Zaujala vás táto hra? Objednajte si ju na GameExpres.sk

Naše hodnotenie

65%
 
"Preteky, ktoré neohúria, ani neurazia."
Klady
  • rôznorodosť vozidiel
  • dostatok obsahu vzhľadom k cene
  • oddychové pretekanie
Zápory
  • chýbajúca hĺbka
  • voliteľné mikrotransakcie
  • to isté, čo na tabletoch a telefónoch
korekcia: Nikoleta Janková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk