Sorcery - Preview

 

Ak Vám v poslednej dobe unikali novinky zo sveta pohybových ovládačov, mali by ste teraz na chvíľku zaostriť. PS Move prináša opäť hru, ktorá stojí za zmienku. Je ňou Sorcery a už z konceptu, o ktorom sme počuli už v minulosti, nám bolo jasné, že využije Move naplno.

Sorcery využíva tento pohybový ovládač na virtuálne „máchanie“ čarodejovou paličkou, ktorou môžete triafať potvory kúzlami, či meniť prostredie okolo Vás. Na výber máte pri tom hneď niekoľko kúziel, ktorými môžete zmrazovať, páliť, či inak zneškodňovať svojich protivníkov. Okrem toho hra ponúka veľké množstvo skladačiek, pri ktorých využijete tie „neútočné kúzla“, ako telekinézia či alchýmia. A predstavte si, že všetky tieto „vychytávky“ môžete kombinovať.

Keď to všetko spojíte dokopy, čaká Vás naozaj zaujímavá hrateľnosť, ktorá sa síce nijak zvlášť nevymyká konceptom klasických fantasy hier, no pridaná hodnota pohybového ovládača Vás určite nepustí od obrazovky. Rozprávkový príbeh na druhej strane zase umožňuje rodičom bez problémov pustiť k hre deti. Prirovnať by sa dal k animovaným filmom ako je Shrek, spájajúci fantasy svet, dobro proti zlu, humorné situácie a trefné dialógy.

Pri súbojoch využijete niekoľko kúziel, ako je ohnivá vlna, ktorú môžete využiť ako útočné kúzlo, alebo obranné v podobe ohnivej steny. Stačí mávnuť prútikom pre útok, alebo švihnúť z ľava do prava pre obranu. Také veterné tornádo môžete potom skombinovať s vaším položeným ohnivým múrom pre ohnivé tornádo, ktoré obyčajne len znehybní nepriateľa, no po kombinácii aj popáli.

Hra ponúka aj množstvo skladačiek, ktoré pocvičia vašu hlavu. Hlavne ide o platformové „puzzlovky“ tipu: odstráň popadané piliere, ktoré bránia v ceste a využi ich inde. Taká alchýmia zase dokáže zmeniť čarodeja na malú myš, a tým pádom sa zmestíte do otvorov, kde by ste sa v normálnej veľkosti nevošli.

Sorcery, zatiaľ, vyzerá veľmi sľubne, preto sa nechajme, dúfam milo, prekvapiť. Táto hra určite neujde pozornosti našim recenzentom, ktorí Vám pripravia plnohodnotnú recenziu plnej hry.
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk