Battlefield: Bad Company 2 Preview

 

Mám pre vás dobrú správu. Po dlhej dobe k nám konečne prichádza výborný multi-playerový titul z pohľadu prvej osoby. Aj keď naň počkáme až do marca, už teraz sa môžete zúčastniť perfektnej bety. Po niekoľko dňovom testovaní vám konečne zhrniem, čo prináša Battlefield: Bad Company 2 nové.


Priznám sa vám, jednotku som nehral, keďže som viac PC hráč, ako konzolista, no predošlé PC verzie som zbožňoval. Až príchodom 2142-ky moja vášeň opadla. Našťastie tento-krát prichádza Bad Company 2 aj na počítačové zostavy a popri tom pravdaže aj na XBOX-360, či PS3.


{gallery}/recenzie/BadCompany2.preview.ps3.klajo/1/{/gallery}


No ale poďme rovno k hre. Testovanie prebiehalo na PS3, čo nebola najšťastnejšia príhoda (predsa len, myška s klávesničkou robia svoje), tak chvíľu trvalo zvyknúť si na trochu iné cítenie joy-sticku.  Beta ponúkla len jednu mapu s jedným herným modom, ktorý konečne mení už monotónne obsadzovanie vlajok. Jedná sa o mix objectivu a search and destroy, a verte mi, funguje to skvele. Na začiatku sa rozdelia hráči na útočníkov a obrancov a postupne prechádzajú cez časti mapy až do posledného ,,Last Stand“ miesta. Úlohy sú jasné a zrozumiteľné. Zatiaľ čo obrancovia disponujú nekonečným počtom životov, útočníci majú limit, ktorý, keď vyprchá, prehrajú. Obrancovia majú iný problém. Sú ním 2 strategické miesta na každej časti mapy, ktoré musia ubrániť pred zničením. Stačí ak nepriateľ uloží nálože na dané miesto a obrana bombu nezneškodní. V tom prípade sa posúva celá bojová zóna bližšie k hlavnej základni. Tento princíp ste mohli zažiť už v Enemy Territory (či už Wolfenstein, či Quake Wars) a kto tieto tituly hral, určite spomína s úsmevom na tvári.


{gallery}/recenzie/BadCompany2.preview.ps3.klajo/2/{/gallery}


Hneď ako vstúpite na bojisko, systém sa vás spýta, za akú profesiu chcete hrať, aké zbrane chcete používať, rôzne boosty a pravdaže vašu jednotku. Tá sa skladá zo 4och hráčov, kde leader udáva (teda môže) rozkazy, plus pri hociktorom parťákovi sa môžete respawn-núť, keď zomriete. Tento systém funguje vynikajúco už od BF2, no občas sa vám môže stať, že sa zrodíte nepriateľovi rovno do mušky.

Medzi profesie patrí pravdaže vojak, medic, inžinier a prieskumník. Vojaci disponujú silnými puškami, prívesnými granátometmi, mínami a rôznymi ničiacimi gadgetmi. Ak sa stretnete jeden proti jednému s vojakom a sám ním nieste, obyčajne to končí vašou smrťou. Medic je tento-krát obohatený o ľahký guľomet, čo z neho robí naozaj mocného spojenca. Okrem rozdávania liečiv dokáže defibrilátorom vzkriesiť padlých spolubojovníkov. Inžinier je klasický podporný pešiak. Dokáže opravovať vozidlá, strieľať z RPG-čka, či ticho odpratať SMG-čkom s tlmičom nepriateľa zozadu. Na koniec tu máme prieskumníka, ktorý nie vždy používa sniperku. Ak je používaný dobre, vie spojencom zadávať súradnice všetkého, čo sa hýbe, ukladať C4-ky do budov a pravdaže, pekne na diaľku odstreľovať postupujúcu infantriu.


{gallery}/recenzie/BadCompany2.preview.ps3.klajo/3/{/gallery}


Hneď ako si zvolíte svoju obľubenú profesiu, začínate bojovať. Už po pár účinných útokoch sa vám otvorí prvá zbraň, ktorá (pozor!) nie je vždy lepšia ako základná, no má iné parametre. Chcete používať pištoľ s množstvom nábojov a veľkým rozptylom, či s málo nábojmi a pekelnou presnosťou? Je to na vás. Postupom času sa vám začnú otvárať aj nové ,,gadgety“, či boostery, ako napríklad scope-y na útočné pušky, či nosnosť viac munície, lepšie lieky pre medikov atd. Po pár dňoch hry si vytvoríte absolútne dokonalú špecializáciu pre váš štýl hrania, bez kompromisov.


{gallery}/recenzie/BadCompany2.preview.ps3.klajo/4/{/gallery}


Čo sa grafiky týka, je úžasná. Pridajte k tomu takmer plne zničiteľné prostredie a máte bojisko ako sa patrí. Hra perfektne využíva HDR efekty, ktoré neponúkajú len grafické pozlátka, ale aj taktické vymoženosti tmy a svetla. Ako príklad uvediem tmavé budovy, z ktorých keď vyjdete, zaslepí vás svetlo, či naopak, ak vstúpite dnu, nič neuvidíte. V budovách si môžete spraviť diery, z ktorých budete môcť s veľkým krytím strieľať, či preraziť barikády pre vstup na strategické body. PrieskumnícI používajú takz. ,,trávové“ maskáče a ak sa v nich skrčíte do kríkov, ste takmer neviditeľní. V neposlednom rade musím spomenúť aj vozidlá, ktorých je pestrá škála. V Bete som sa síce stretol len s tankmi, hummermi a štvorkolkami, no z ukážok vyplíva, že strojov na ovládanie bude oveľa viac. Tak isto môžete zasadnúť za obranné guľomety, raketomety, či ovládať delostrelectvo. Možností je naozaj veľa.


{gallery}/recenzie/BadCompany2.preview.ps3.klajo/5/{/gallery}


Keď si predstavím, ako dlho ma držala jedna mapa s jedným herným modom, je jasné, že u plnej hry sa dá stráviť nespočetné kvantum hodín. Netreba zabúdať ani na single-player, ktorý bude tiež implementovaný. Budem sa asi opakovať, ale máme sa naozaj na čo tešiť. Skvelá grafika, kvantá možností, vylepšovanie zbraní a schopností, excelentná a vyvážená mapa, to všetko ponúka beta verzia Battlefieldu: Bad company 2.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk