Invizimals: The Lost Kingdom - Preview

 

Možno ste čítali JC-ho preview na Invizimals: The Alliance, ktorá nedávno vyšla na našom portáli. Spomenúť tento titul je esenciálne pre skutočné pochopenie toho, v čom vlastne The Lost King vyniká oproti hrám iného žánru. Nejde len o možnosť cross-platform hrania, ani o názov hlavného hrdinu (ktorý mimochodom vôbec nevyzerá ako náš Hiro, čo je škoda), ide o celkové prepojenie dvoch rôznych hier na rôznych konzolách. A čo je ešte zaujímavejšie, hlavným hráčom v tejto sérii je PS Vita a nie PS3.

Tak o čom The Lost Kingdom je? Je to obyčajná platformovka s náznakmi akčnej adventúry, len s tým rozdielom, že zahŕňa element Pokémonov á la nazbieraj čo najviac potvor. Sranda začína byť vtedy, keď svoje príšerky, ktoré nájdete v „skutočnom svete“, prenesiete do hry. Tu môžete preskúmavať rôzne lokácie, bojovať v arénach, riešiť hádanky a iné srandičky, ktoré očakávate od bežnej 3D platformovky. Problémom však je, že všetky tie „cool featurky“ nebudete môcť využiť, ak nevlastníte PS Vita a The Alliance, takže ide skôr o doplnkový produkt.

Treba podotknúť, že celá séria či značka (je to ťažké charakterizovať) obsahuje aj aplikácie na tablety a smartphony, CCG kartičky, vlastný časopis a predpokladáme, že v budúcnosti sa pokúsia o TV alebo online seriál. Teda ak už neexistuje.

Hra samotná vyzerá celkom pekne. Nečakajte textúry vo vysokom rozlíšení, ani extrémne nadupané efekty, predsa len ide o titul pre deti, ktorým je to v podstate jedno, hlavne nech to je farebné. A to titul, pravdaže, spĺňa.

Tento obrovský cross-platformový nápad je každopádne veľmi zaujímavý a deti okrem toho, že ich zamestná na desiatky hodín (rozumej celá značka), tak aj vyženie von mimo domu. A o tom predsa v dnešnej dobe sníva väčšina rodičov.

korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk