Aktualizácia pre PS4 priniesla podporu externých diskov a Boost Mode

Aktualizácia pre PS4 priniesla podporu externých diskov a Boost Mode

 

So softvérovým updatom 4.50 konečne pribudlo mnoho žiadaných funkcií.

Na Playstation 4 dorazila systémová aktualizácia 4.50 s kódovým označením Sasuke. V beta testovaní bola už niekoľko týždňov, no pre bežných používateľov sa stala dostupnou až dnes.

Hlavnou novinkou je dlho žiadaná podpora externých harddiskov, ktorá umožní vylepšenie interného úložiska až o 8 TB aj bez rozoberania konzoly.

Mnohých poteší aj pridanie možnosti nastaviť vlastnú snímku obrazovky ako pozadie domovskej obrazovky PS4. Okrem toho bolo mierne zmenené aj rýchle menu a zoznam notifikácií.

Vlastníci PS VR môžu využiť pridanú podporu prezerania 3D Blu-ray diskov v stereoskopickom 3D priamo v headsete. Zároveň sa zlepší aj kvalita 2D obrazu prezeraného v PS VR.

Konzoly PS4 Pro dostali zaujímavú novú funkciu Boost Mode, ktorá sprístupní plný výkon konzoly aj pri hraní hier, ktoré nemajú Pro mód. Viac o Boost móde nájdete v našom predchádzajúcom článku.

Medzi menšie novinky patrí podpora hlasovej komunikácie pri používaní Remote Play, aktualizácia aplikácii PS Messages a Communities pre smartfóny a možnosť pridávať aktivity a obrázky z hier na Activity Feed podobne ako na bežné sociálne siete.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk