Sony blokuje cross-play vo Fortnite aj na Switchi

Sony blokuje cross-play vo Fortnite aj na Switchi

 

Po včerajšom predstavení fenoménu zvanom Fortnite na Switch prišlo prekvapujúce oznámenie. Hra nebude podporovať crossplay s Playstation 4, iba so všetkými ostatnými platformami.

Switch hráči tak budú môcť hrať proti PC hráčom, Xbox One hráčom, Mac hráčom a hráčom na mobiloch. Sony podporuje iba cross-play s PC. To potvrdil zástupca štúdia Epic Games Nick Chester prostredníctvom twitteru.Čo je však na tom ešte horšie je fakt, že tým pádom sa nebudete môcť prihlásiť pod rovnakým Epic účtom v prípade, že vlastníte Switch aj PS4 a budete chcieť hrať hru na oboch platformách. Proste budete musieť mať dva účty. Čo v hre, ako Fortnite určite nie je ideálne.

Prečo tomu tak je? Lebo Sony vyhráva a môže si dovoliť byť arogantné. Chcú udržať hráčov vo svojom ekosystéme a nakoľko majú najväčšiu hernú základňu, môžu si to dovoliť. Tým pádom je pravdepodobnejšie, že keď hráte Fortnite na PS4 vy a chcete hrať s kamarátom, kúpi si konzolu aj on.

Čo je však trápne, je fakt, že Sony to prezentuje ako výhodu. Podľa nich je to pro-zákaznícky a pro-detský prístup. Tak, keď sa budete chcieť pod kontom kde ste minuli kopu eur za kozmetické veci, prihlásiť na Switchi, a nebude sa vám dať, skúste napísať, či sa budete cítiť pro-zákaznícky.

Zdroj: theverge.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk