Playstation povolí cross-play s ostatnými konzolami vo Fortnite

Playstation povolí cross-play s ostatnými konzolami vo Fortnite

 

Sony sa podvolilo žiadostiam hernej komunity.

Prezident a výkonný riaditeľ Sony Interactive Entertainment John Kodera dnes vydal prostredníctvom Playstation blogu vyhlásenie, v ktorom oznámil, že Sony od dnešného dňa spustí beta testovanie spoločného online hrania s hráčmi na všetkých ostatným platformách v hre Fortnite. Rozhodnutie je reakciou na žiadosti mnohých hráčov požadujúcich takúto možnosť najmä po vydaní hry Fortnite na prenosnej konzole Nintendo Switch.

Tzv. cross-play aj cross-progression (teda zdieľanie postupu hrou) je oddnes vo Fortnite dostupný medzi všetkými platformami, na ktorých bola hra vydaná - PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, aj Mac. Obdobie beta testovania chce Sony využiť na zabezpečenie najlepšieho zážitku dbajúc na sociálnu i technickú stránku cross-platformového hrania.

Už 24 rokov sa snažíme priniesť najlepší herný zážitok našim fanúšikom poskytovaním jedinečnej Playstation perspektívy. Komunity okolo niektorých hier sa dnes vyvinuli do takého bodu, kde hranie medzi platformami dáva hráčom veľkú pridanú hodnotu. Na základe toho sme vykonali dôkladnú biznis analýzu vyžadovanú na zabezpečenie, že Playstation zážitok pre našich používateľov zostane neporušený dnes i v budúcnosti po otvorení našej platformy.

John Kodera, prezident a výkonný riaditeľ Sony Interactive Entertainment

Žiadne ďalšie informácie o testovaní zatiaľ nemáme, rovnako ani to, akým spôsobom sa táto zmena dotkne iných hier. O ďalšom dianí v tejto oblasti vás však budeme určite informovať.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk