Indie vývojár tvrdí, že šéf Sony klame ohľadom cross-playu

Indie vývojár tvrdí, že šéf Sony klame ohľadom cross-playu

 

Zdá sa, že prístup Sony ku cross-playu stále nie je ideálny.

Okolo možnosti hrať multiplayerové hry s hráčmi na iných platformách, alebo tzv. cross-playu sa toho nahovorilo už veľa. Zatiaľ čo Nintendo a Microsoft sú tejto možnosti otvorení, Sony až do konca minulého roka vydávala zamietavé stanoviská, no po mediálnom tlaku a tlaku hráčov umožnila napríklad hre Fortnite, aby implementovala cross-play možnosti.

Problémom akurát je, že Fortnite nie je ten typ hry, ktorý by nutne potreboval cross-play. Ten potrebujú najmä menšie hry, ktoré si nevedia nájsť stabilnú hráčsku základňu a tým pádom im pomôže viac hráčov združených zo všetkých platforiem. Pomáha to hráčom, pretože majú kratšie trvanie matchmakingu a pomáha to vývojárom, lebo môžu natiahnuť životnosť hry na dlhšiu dobu.

Napriek tomu, že Sony tvrdí, že možnosť cross-playu umožňujú, mnoho vývojárov kritizuje firmu za to že zavádza verejnosť. Naposledy napríklad vývojári hry War Thunder vydali tento tweet:

V rozhovore pre Game Informer sa k celej záležitosti vyjadril šéf Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, Shawn Layden:

„Išli sme v ústrety cross-playu s Fortnite a zatiaľ sa to javí veľmi dobre. Rocket League pribudne čoskoro. Ľudia však hovoria: „Prečo Sony neumožní viacerým hrám mať cross-play?“ V tomto sme však otvorení biznisu. Všetko, čo je potrebné od vydavateľov a vývojárov je požiadať si o túto možnosť. Len musia spolupracovať so svojím Playstation Account manažérom a oni ich prevedú jednotlivými krokmi, ako to funguje. Neverím, že by existovala nejaká ďalšia prekážka.“

Shawn Layden

Vývojár čerstvo vydanej hry Wargroove od tvorcov Stardrew Valley, Finn Brice však prezradil, že takto to nefunguje:

„Práve sme vydali Wargroove s aktivovaným cross-playom na PC, Switchi a Xbox One. Pri Sony sme niekoľko krát požiadali o možnosť cross-playu, najprv cez Playstation Account manažéra a následne aj cez ľudí vyššie niekoľko mesiacov. Bolo nám povedané, že neexistujú podmienky, ktoré by sme nespĺňali a z našej strany ide len o to, aby sme prepli „switch.“ Len som chcela porozprávať naše skúsenosti a poprieť tvrdenie, že je to iba o tom, že vývojári nekontaktujú svojich Playstation manažérov. Nám bolo proste povedané, nie.“

Finn Brice

Ťažko povedať, čo Sony sleduje tým, že na jednej strane tvrdí, že s cross-playom nemá problém, no sami vývojári tvrdia, že ich žiadosti o aktiváciu cross-play funkcionality ostávajú nevypočuté. Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať ďalej.

Zdroj: GameInformer/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk