Cross-play bude v Modern Warfare fungovať naozaj logickým spôsobom

Cross-play bude v Modern Warfare fungovať naozaj logickým spôsobom

 

Žiadne neférové výhody.

Oficiálne ohlásenie nového dielu Call of Duty prinieslo viac-menej rovnaké informácie ako boli leaknuté pred jej ohlásením. Návrat Modern Warfare, návrat Pricea, realistickejší a emóciami nabitý diel. Hej. A mimochodom. Hra príde 25. októbra.

Prekvapením však bolo vyhlásenie Activisionu, že opúšťa Season Pass model a hra bude vydávať všetky DLC zdarma, čo znamená, že samozrejme nebudú chýbať mikrotransakcie. Čo bolo ešte prekvapujúcejšie bolo ohlásenie, že Modern Warfare bude ako prvý v sérii podporovať cross-play medzi platformami. Čiže, ak máte Xbox a vaši kamoši PS4, tak si budete môcť zahrať spolu.

Lenže, ako vývojári zabezpečia, aby hráči na jednotlivých platformách (hlavne na PC) nemali pri hraní výhodu na základe toho, či hrajú na gamepade, alebo na kombe klávesnica + myš?

Jednoducho. Vývojári potvrdili, že matchmaking hry nebude založený na platforme, ale pôjde o tzv. „matchmaking na základe vstupu.“ To znamená, že hra zadetekuje, aký typ ovládača na hranie používate a následne vás spojí s hráčmi s rovnakým typom ovládania. Takže ak máte konzolu a chcete hrať na klávesnici a myši, tak hra vás jednoducho spojí s hráčmi, ktorí taktiež používajú klávesnicu a myš. Ak používate gamepad, tak budete spojení s hráčmi s gamepadmi aj keď sú na PC.

Zdroj: Dextero

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk