Playstation opäť s veľkou bezpečnostnou chybou. Hackeri môžu obísť verifikáciu platobnej karty!

Playstation opäť s veľkou bezpečnostnou chybou. Hackeri môžu obísť verifikáciu platobnej karty!

 

A je to tu zas...

Možno si spomínate, keď pred niekoľkými rokmi padla sieť PSN na niekoľko týždňov a následne sa prišlo na to, že hackeri získali prístup k citlivým údajom zákazníkov spoločnosti Sony. Vyzerá to tak, že je to tu zas, aj keď nie až v tak vážnej forme.

Hackeri totiž objavili v systéme konzoly Playstation 4 exploit vďaka ktorému sa môžu dostať k údajom z kreditných kariet a to bez nutnosti zadania bezpečnostného kódu. Spôsob fungovania tohto exploitu sa už dostal aj na internet prostredníctvom 15-minútového videa.

Vďaka tomuto exploitu môžu hackeri obísť nutnosť zadávania CVV kódu v prípade, že sa do účtu prihlásia na inej konzole, pretože vtedy od nich Playstation Network vypýta zadanie CVV kódu pre potvrdenie platby. Keď sa totiž snažíte zaplatiť nejakú hru/službu prostredníctvom domácej konzoly, tak ho nezadávate, pretože konzola si ho pamätá. Ak sa však snažíte o platbu z konzoly, ktorá nie je vaša domáca, Sony si pre overenie tento kód vypýta. Vďaka exploitu ho však nemusíte zadávať, čo môže predstavovať veľký problém v prípade, že sa niekto zmocní vášho konta ku ktorému je pripojená karta. 

Podľa užívateľov, ktorí identifikovali tento exploit ide o bezpečnostnú chybu fungovania Playstation Network a nie konkrétnych konzol a podľa nich možnosť jeho využitia existovala prakticky od momentu kedy bola konzola Playstation 4 vydaná. O "verejné publikovanie" tohto hacku sa rozhodli podľa vlastných slov preto, lebo „Sony nezaujímajú veci pokiaľ sa nedostanú na verejnosť,“ čim naznačujú, že Sony o tomto probléme vie.

Prakticky jediný spôsob, ako sa pred týmto exploitom ochrániť je používať dvojfázovú autentifikáciu na konzole, takže týmto všetkých čitateľov motivujeme, aby si ju aktivovali. Môžete tak urobiť cez tento link

Druhou možnosťou je nenechávať vašu kartu medzi platobnými metódami.

Zdroj: MP1ST

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk