Hudobníčka obvinila štúdio Naughty Dog z plagiátorstva

Hudobníčka obvinila štúdio Naughty Dog z plagiátorstva

 

Situácia je však zamotaná.

Do vydania očakávanej Playstation 4 exkluzivity od štúdia Naughty Dog, The Last of Us: Part II ostáva už len niekoľko dní (ak teda nepríde apokalypsa, čomu by sme sa pri doterajšom priebehu 2020 nečudovali) a Sony a štúdio Naughty Dog stupňujú marketingovú kampaň pred vydaním hry. Včera napríklad vyšiel nový vývojársky denník k hre, ktorý sa tentokrát venuje svetu v ktorom sa ocitnete.

A okrem toho sme sa taktiež dočkali predĺženého traileru, ktorý je v mnohých krajinách vysielaný ako televízna reklama na hru.

A práve tento trailer sa stal predmetom kontroverzie. Konkrétne skladba True Faith, ktorú Ellie spieva. Na Twitteri sa totiž ozvala hudobníčka Lotte Kestner s tým, že skladba v traileri takmer dokonale kopíruje jej cover True Faith, ktorý vytvorila už pred desiatimi rokmi.

Ako dôkaz pochopiteľne poskytla nahrávku svojho coveru skladby, kde môžeme jasne počuť nápaditú podobnosť. Ale čo budeme súdiť – vypočujte si ju sami.

Kestner nahnevalo nie len to, že jej nebola poskytnutá žiadna kompenzácia, ale aj to, že nikde neexistuje ani len zmienka o tom, že by sa štúdio inšpirovalo jej skladbou.

Naughty Dog a ani Sony zatiaľ na túto informáciu oficiálne nereagovali.

The Last of Us: Part II vychádza 19. júna 2020 na Playstation 4.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk