Nová multiplayerová hra EA je totálnou katastrofou a vydavateľ už podniká snahy na jej záchranu

Nová multiplayerová hra EA je totálnou katastrofou a vydavateľ už podniká snahy na jej záchranu

 

Po chvíli upadla do zabudnutia.

Na EA Play predstavila spoločnosť Electronic Arts svoj nový projekt, ktorý vydáva pod značkou EA Originals a ktorú vyvíjalo štúdio Final Strike Games. Išlo o hru Rocket Arena, ktorá mimochodom vyšla 14. júla. A keď ste o nej nepočuli, tak to možno bude preto, že ju ani nikto nehrá.

Hra sa dočkala vydania za 40€ a okrem toho obsahovala platený Season Pass a obchod s kozmetickými predmetmi, ktoré si kupujete za reálne peniaze. Proste hotový recept na katastrofu. A to sa aj naplnilo.

Napriek tomu, že hra nie je až tak zlá, tak očividne ani nezaujala. Podľa štatistík Steamu bol „peak“ hráčov 760 a momentálne je hra rada, keď sa dostane nad 100 aktívnych hráčov. A samozrejme, môžete argumentovať, že hra nie je dostupná iba na Steame, no je zrejmé, že ostatné platformy na tom nie sú o nič lepšie.

Napríklad na Playstation Store  si ju viete kúpiť ani nie tri týždne po vydaní so zľavou 83%, čo naznačuje, že hra dopadla katastrofálne. A za podobnú sumu si ju môžete kúpiť aj na Xbox Store. 

Asi sa netreba zamýšľať, prečo hra dopadla tak zle. Už len fakt, že sa „opovážila“ účtovať 40€ v kombinácii s veľkým dôrazom na mikrotransakcie v konkurencii, ktorá je často free-to-play je celkom divný počin. A ani meno EA jej nepomohlo preraziť.

Zdá sa teda, že hra je odsúdená na zánik. Rocket Arena sa síce dočkala spustenia 1. sezóny, ktorá priniesla nového hrdinu, no to zdvihlo počet hráčov len dočasne. Posledné záchranné lano jej hodilo EA, ktoré hru pridalo do predplatených služieb EA Access a Origin Access a taktiež pripravilo Free Play Days na Xbox Live a Steame. A ak jej už ani toto nepomôže, tak môžeme čoskoro očakávať vypínanie serverov.

Zdroj: Twitter/SteamDB/EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk