EA namiesto opravy Madden NFL 21 pridáva do hry symbol Black Lives Matter

EA namiesto opravy Madden NFL 21 pridáva do hry symbol Black Lives Matter

 

Priority tak trochu inde.

Madden NFL 21 je najhoršie hodnotenou horu v histórii portálu Metacritic z pohľadu užívateľského hodnotenia. Momentálne pri tejto hre svieti číslo 0,2/10, čo jasne naznačuje, že fanúšikovia začínajú mať dosť stagnácie EA Sports pri licencovaných hrách najpopulárnejšieho amerického športu.

Hromada bugov, katastrofálny stav Frostbite enginu a minimum inovácií vo Franchise Mode sú hlavnými dôvodmi. No nájdu sa aj malé. Napríklad fakt, že štúdiu EA Tiburon sa ani po troch rokoch neuráčilo aktualizovať štadión klubu New York Giants, kde je plagát oslavujúci 10. výročie posledného SuperBowlu, ktorý sa hral v roku 2007 (a tento banner je v hre od Madden NFL 18).

Čo na to EA? Štúdio sa rozhodlo, že najväčšou prioritou pre nich je teraz pridanie Colina Kaepernicka. Bývalého quarterbacka niekoľkých klubov NFL, ktorý sa dostal do nevôle mnohých, lebo si na znak úcty voči černošskej menšine začal počas americkej hymny kľakať a tým pádom sa stal hráčom, ktorý reprezentoval hnutie Black Lives Matter „predtým ako to bolo cool.“ Za to však upadol do nemilosti majiteľov klubov a aj preto si od roku 2016 nevie nájsť klub NFL, ktorý by ho zamestnal.

EA ho teda do hry pridalo napriek tomu, že v NFL nepôsobí už niekoľko rokov s odôvodnením, že si to žiadajú milióny fanúšikov. A nie len to. Madden NFL 21 z neho dokonca urobila 15. najlepšieho hráča na pozícii Quarterbacka, čím zatienil napríklad aj najlepšieho nováčika uplynulej sezóny Kylera Murrayho.

Paradoxné pri tom je, že v hre chýba hneď niekoľko hráčov, ktorí momentálne figurujú na súpiskách NFL klubov. Ale priority EA sú asi niekde inde.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk