EA má problém: Kvôli lootboxom v sérii FIFA bude v Holansku platiť pokutu

EA má problém: Kvôli lootboxom v sérii FIFA bude v Holansku platiť pokutu

 

Ultimate Team je totiž jednoducho neregulovaný gambling.

Lootboxy boli vždy na hranici legálnosti. Existuje totiž celkom rozumný argument, ktorý tvrdí, že lootboxy v hrách sú vlastne virtuálnou stávkou na výsledok jeho otvorenia. A vzhľadom na to, že gambling je vo vyspelých krajinách regulovaný, tak bolo iba otázkou času, kedy sa ich herní vydavatelia zbavia.

A postupne sa ich aj zbavili, keď objavili Battle Pass systémy. Jedinou veľkou výnimkou sú športové hry od Electronic Arts, ktoré ich vrámci Ultimate módov stále ponúkajú. Zlaté časy sa však skončili.

Holandský úrad totiž vyhral súdny spor s vydavateľom Electronic Arts o nezákonnosti lootboxov v Ultimate Team a to tým, že v hre ponúkajú „návykové gambling elementy“ vo FIFA hrách. EA tak musí znemožniť holandským hráčom prístup k Ultimate Team módu a keď tak nespraví, tak každý týždeň poputuje do pokladničky holandskej vlády sumy 500 tisíc € a maximálna sadzba je na úrovni 5 miliónov €. Tak či tak, EA musí Ultimate Team a elementy gamblingu odstrániť, lebo porušujú miestne zákony. Navyše, EA k tomu dostalo aj priamu pokutu 10 miliónov dolárov. 

Vydavateľ Electronic Arts však vydal vyhlásenie, že sa proti tomuto rozsudku odvolá a bude sa ho snažiť zvrátiť. Jeho účinnosť teda nie je právoplatná. Spoločnosť taktiež prezradila, že sa chcú vyhnúť riešeniu, ktoré by znemožnilo hráčov v Holandsku prístup k FIFA Ultimate Team a budú komunikovať s organizáciou KSA na ďalšom riešení tejto situácie.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk