Kontroverzná hra Six Days in Fallujah bola chvíľu vo vývoji u tvorcov série God of War

Kontroverzná hra Six Days in Fallujah bola chvíľu vo vývoji u tvorcov série God of War

 

Dekáda cestovania.

Projekt hry Six Days of Fallujah je opradený kontroverziou. Hra bola ohlásená prvýkrát ešte v roku 2009 a mala ju vydať spoločnosť Konami. Keďže ale bola vtedy Vojna v Iraku príliš čerstvou témou a Konami sa zľaklo, tak bola hra pochovaná. Zmrtvýchvstala však v tomto roku pod vedením štúdií Victura a Highwire Games a ani 12 rokov nezmenilo nič na kontroverznosti tohto projektu. Moslimské organizácie dokonca žiadajú, aby Microsoft, Sony a Valve hru nepustili do svojich digitálnych obchodov.

Teraz sme sa však dozvedeli, že súčasní vývojári neboli jedinými, ktorí s týmto projektom prišli do styku. Počas streamu tvorcu série God of War Davida Jaffeho so šéfom vývoja Days Gone Johnom Garvinom sme sa totiž dozvedeli, že hru mali na stole aj v štúdiu Sony Santa Monica, ktoré sa preslávilo práve vďaka sérii God of War.

Jaffe sa počas streamu spýtal: „Vedel si, že Six Days in Fallujah bol chvíľu vo vývoji v štúdiu Sony Santa Monica?“ A na to Garvin odpovedal: „Bol som na mítingu, kedy sa vývoj schvaľoval.“

Jaffe pokračoval: „Správne. A vždy, keď hra začala byť tým čím mala byť a to je reálny pohľad na vojnu, tak spoločnosť povie „ďakujeme, ale nie. Takže neviem, ako bude vyzerať táto nová verzia hry a či sa dostanú tam, kam sa chcú s hrou dostať.“

„Je to ťažké. Sme v spoločnosti, kde takouto hrou kráčaš na mínové pole,“ dodal Garvin.

Zdá sa teda, že štúdio sa skutočne venovalo tomuto projektu, no Sony sa podobne ako Konami zľaklo a radšej od neho dali ruky preč.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk