Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown vychádza už budúci týždeň ako PS4 exkluzivita

Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown vychádza už budúci týždeň ako PS4 exkluzivita

 

Staré dobré bitky v novom grafickom kabáte.

Virtua Fighter je séria bojoviek, ktorú si môžete pamätať ako menej známeho brata Tekkenu. Aj keď sa nejednalo o nijak horšiu hru, nikdy sa jej bohužiaľ nedostalo toľko pozornosti, ako práve spomínanej sérii Tekken. Preto aj hráči, ktorí nemali možnosť sa s touto sériou stretnúť, dostanú už čoskoro ďalšiu šancu.

Spoločnosť Sega dnes oznámila, že najnovší počin z tejto série s číslovkou 5 dostane remake a to už budúci týždeň, presnejšie 1. júna, no ten bude exkluzívny iba pre konzoly PlayStation 4. Remake ponesie názov Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown a nemusíte mať vôbec strach o hrateľnosť, pretože tá zostane spolu s bojom rovnaká, a remastrovania sa dočkal hlavne vizuál. Celá hra pobeží na Dragon engine spoločnosti RGG a okrem vylepšenej grafiky sa dočkáme aj novej hudby na pozadí, nových užívateľských rozhraní, nasvietenia a kopy iného.

Okrem vylepšeného vizuálu sa dočkáme aj noviniek v podobe sledovania online zápasov v reálnom čase, a budeme môcť vytvárať svoje vlastné turnaje. Súkromné a aj verejné lobby budú podporovať až 16 hráčov, no a dočkáme sa aj nových komunikačných nástrojov.

Na remastri pracoval „all-star“ tím dvoch spoločností Sega AM2 a Ryu Ga Gotoku (RGG). Hra bola pôvodne vydaná na Arcade v roku 2006, no potom sa dostala v roku 2007 aj na konzoly PS3 a Xbox 360.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk