Nová aktualizácia PlayStation 4 potichu opravila známy problém

Nová aktualizácia PlayStation 4 potichu opravila známy problém

 

CBOMB je preč.

O aktualizácií PlayStation 4 firmvéru na verziu 9.0 sme vás informovali ešte počas minulého týždňa. Zoznam opráv a zlepšení nebol v žiadnom prípade rozsiahly a väčšinou sa jednalo o drobné QoL zlepšenia života pri používaní konzoly.

Na pozadí však firmvér odstránil jeden problém na ktorý upozorňovali hráči v priebehu tohto roka. A išlo o tzv. CBOMB problém. V skratke išlo o to, že ak vo vašej PlayStation 4 konzole „skapala“ CMOS batéria a zároveň ste neboli pripojení na PlayStation Network servery, tak konzola odmietla spustiť hry. A nie len digitálne hry, ale aj tie, ktoré vlastníte na disku. Táto chyba sa následne prejavila pod označením CE-30391-6. Celý tento problém spočíval v naviazaní funkčnosti hier na overovací server trofejí. V prípade, že však CMOS batéria vypovedala službu, tak čas konzoly bol nastavený nesprávne a tým pádom sa trofeje verifikovať nedali.

Mnohí o tomto probléme informovali priamo Sony a zdá sa, že spoločnosť si opravu tohto problému naozaj zobrala k srdcu, pretože diskové hry už vo firmvére 9.0 fungujú aj bez funkčnej CMOS batérie a bez pripojenia na PlayStation Network servery. A aj keď väčšina z hráčov na tento problém nikdy nenarazí, tak je fajn vedieť, že PlayStation 4 konzoly prežijú týmto krokom ešte dlhšie obdobie vo funkčnej podobe.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk