Battlezone – Recenzia

Battlezone – Recenzia

 

PlayStation VR je raj pre milovníkov akčných hier. Tento žáner je aktuálne v ponuke titulov zastúpený najvýraznejšie a ďalším do počtu je hra Battlezone.

Zaplatíte za ňu 54 eur, takže z hľadiska ceny sa tvári ako AAA titul. Realita je však trochu iná. Niežeby nebola Battlezone dobrá akčná hra, ale svoju cenovku si u nás nedokázala obhájiť. Prvotne však záleží na vašom vkuse a herných preferenciách.

Battlezone je hra založená na akcii. Ide o remake hry, ktorá vyšla v roku 1980 pre Atari. Jej koncept sa za takmer 40 rokov nezmenil, upravili sa však niektoré detaily a hra sa v aktuálnej reinkarnácii presunula do virtuálnej reality. Základom sú však stále boje futuristických tankov a jedným z tankistov sa stanete aj vy.

Battlezone neponúka plnohodnotnú kampaň pre jedného hráča. Nie je to prekvapením, popravde, tvorcovia by mali zbytočne komplikovanú úlohu, keby niečo také chceli vytvoriť. Riešením je režim pre jedného hráča, ktorý obsahuje náhodne generovanú kampaň. Hru teda môžete hrať donekonečna, alebo do unudenia. Podľa toho, čo príde skôr. Faktom však je, že kampaní si môžete vytvoriť nekonečné množstvo a môžete ovplyvniť aj jednotlivé aspekty.

Základom tejto hry je teda najmä multiplayer, a to buď kooperatívny, alebo kompetitívny. Proti sebe (alebo spolu) stoja 4 tanky a vaša úloha spočíva v ničení rôznorodých nepriateľov. Tankov je k dispozícii viacero, môžete si vybrať ten, ktorý vás osloví. Rovnako môžete vozidlá postupne vylepšovať a odomykať nové zbrane, tanky a vylepšenia.

Problémom je však, že akcia nie je ničím výnimočná. Ak by sa hra predávala za 20 eur, pravdepodobne by sme boli zhovievavejší, avšak v tomto prípade treba na tento nedostatok vyslovene poukázať. Možno je chyba v nás a nemáme patričné cítenie pre akciu, avšak Super Stardust Ultra nám za zlomok ceny poskytol v jadre rovnaký zážitok. A to aj napriek tomu, že Super Stardust ponúka VR režim ako doplnok a nie je natoľko prepracovaný. Keď však príde k strieľaniu a ničeniu vecí, oba tituly sa nám zdali byť veľmi podobné. Samozrejme, Battlezonu možno trochu krivdíme, hra je o poznanie prepracovanejšia, ale nemôžeme si pomôcť. Zážitok z akcie tak vnímame.

Na druhej strane, pri hraní Battlezone sa dá dobre relaxovať. Hra nevyžaduje veľa myslenia, treba len vnímať svoje okolie a mať určité taktické znalosti nepriateľov. Akcia je takisto pomerne frenetická a aj vďaka virtuálnej realite sa môže veľmi ľahko stať, že sa do hry ponoríte. A to je asi ten najlepší kompliment, aký mohol Battlezone dostať.

Vizuálne spracovanie je pomerne jednoduché, čo hre prospieva. Vývojári profitovali z toho, že pôvodná hra neponúkala pokročilú grafiku a herný svet je spracovaný v štýle virtuálnej reality. Teraz si teda môžete zahrať hru, ktorá sa odohráva vo virtuálnej realite, aj pomocou skutočných VR okuliarov. A v praxi to znamená aj to, že vďaka grafickému štýlu vás Battlezone nebude iritovať málo detailnou grafikou. Vo výsledku to funguje dobre a počas hrania sme nemali ani výraznejšie problémy s pocitom nevoľnosti. Druhým dychom treba dodať, že sme hru nedokázali hrať dlhšie ako necelú hodinu vkuse.

Naše hodnotenie

Battlezone je v jadre zábavná akčná hra. Nič viac však od nej nečakajte. Titul poteší milovníkov akcie, nie je to hra pre každého a v prípade nižšej ceny by sme zvažovali 4 hviezdičky. Akciu však chválime aj celkové spracovanie.

Klady

  • pocit akcie
  • atmosféra a spracovanie VR
  • vizuálny štýl

Zápory

  • vyššia cena
  • iba akcia
  • hlavne pre viacerých hráčov

Informácie o hre

Battlezone

Battlezone 2016

Vrhnite sa do explozívnej a chaotickej budúcnosti na Zemi, zakrytej neónovým svetlom. Bojujte proti tankom, obranným vežiam, dronom a mechanickým rojom a zachráňte planétu. Vďaka procedurálne generovaným mapám a premenlivým úlohám je každý bojový scenár iný a zakaždým sa tak môžete tešiť na novú bitku.

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: akčná hra
  • Výrobca: Rebellion Software
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer GameExpres.sk

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk