RECENZIA: Blood & Truth, ukáž, že si skutočný akčný hrdina

RECENZIA: Blood & Truth, ukáž, že si skutočný akčný hrdina

 

Pokiaľ vlastníte PlayStation VR headset, tak vám asi nemusíme pripomínať kolekciu mini hier s názvom PlayStation VR Worlds, ktorá obsahovala akciu The London Heist. Táto priamočiara akcia, kopírujúca všetko akčné klišé sveta, vzbudila medzi PlayStation hráčmi skutočný záujem o virtuálnu realitu. V každom prípade to bola len ochutnávka, pretože tá pravá akcia prichádza až v titule Blood & Truth.

Blood & Truth nie je priamym pokračovaním London Heist, avšak berie si z neho všetko dobré. Vývojári zo štúdia London Studio aj v tomto prípade mieria na to najpodstatnejšie, a tým je akcia.

Príbehová zápletka je prostá. V koži veterána špeciálnych jednotiek – Rayna Marksa, vracajúceho sa späť do Londýna, prežijete rodinné peklo a stratu najbližších. Váš boj proti členom gangu mafiánskeho bossa asi netreba viac rozmotávať.

Lineárny príbeh

Priamočiaru akciu sprevádza lineárny príbeh, ktorý hneď na začiatku prekuknete, takže ani zvraty vás nijako neprekvapia. V každom prípade som sa pri prestrihových scénach zabavil a obsadenie herca Colina Salmona do roly agenta tajných jednotiek vyšetrujúceho Raynov prípad bolo len čerešničkou na torte.

Zaujímavé je, že celú hru môžete prejsť aj s DualShockom, ale pripravíte sa tým o poriadnu zábavu, takže vám celkom určite odporúčam použiť Move ovládače, keďže práve tie vám umožnia vžiť sa do kože akčného hrdinu.

Pripravte si Move ovládače

Samozrejme, Move ovládače sú vašimi rukami – držíte v nich zbrane a taktiež manipulujete s predmetmi, otvárate zámky či leziete po rebríkoch. Nepostrehol som v tomto smere žiadne nedostatky, azda len klasický problém so zorným poľom, no nie je to nič pravidelne sa opakujúce.

Celkovo je hra bez zásadných bugov či glitchov, takže si to skutočne užijete. Okrem spomínaného zorného poľa som hru prešiel bez akýchkoľvek problémov. Ani náročnosť hry nebola žiadnou prekážkou, jednoducho si to užijete.

Je to spôsobené aj pohybom v hre. Nemusíte prakticky nikam chodiť. Všetko sa odohráva len na vyznačených miestach, občas sa prikrčíte, prípadne nahnete. V určitých prípadoch vás hra dokonca sama automaticky presunie.

John Wick

Celý čas som mal pocit, že hrám za Keanu Reevesa, ktorý stvárnil dnes už ikonickú postavu Johna Wicka a bez najmenších nedostatkov likvidujem jedného nepriateľa za druhým. Očakávajte explózie kopírujúce filmy Michaela Baya a poriadny adrenalín počas prestreliek.

K eliminácii nepriateľov budete potrebovať aj poriadny arzenál. V Blood & Truth to však nie je žiadny problém. Na sebe nosíte nepriestrelnú taktickú vestu a váš opasok odnesie dve zbrane, pričom na chrbte si odložíte samopal, snajperku, prípadne brokovnicu. Nábojov bolo dostatok, môžete sa poriadne vyblázniť.

Skvelý vizuál

Graficky je hra oku lahodiaca. Blood & Truth berte ako Uncharted či God of War, ktorý je určený pre PlayStation VR, aj keď v zníženom rozlíšení. Vizuál skvele doplňuje aj interakcia s predmetmi a vdychuje hre život. Veľa predmetov môžete zničiť, prípadne sa s nimi zabavíte. Spomeniem napríklad mixážny pult, a verte mi, že ak ho vyskúšate, tak mi dáte za pravdu.

Ako som spomenul na začiatku, Blood & Truth je jedna šialená jazda, ktorá odsýpa rýchlejšie než by ste čakali. Ja som záverečné titulky uvidel už po štyroch hodinách a ani neviem, ako ubehli. Všetka tá akcia, zbesilé prestrelky a naháňačky v autách ma skvele zabavili, no jednoducho to ubehlo akosi rýchlo.

Naše hodnotenie

Aj napriek tomu je táto akčná nádielka veľkým prekvapením a berte ho, pokiaľ milujete akciu, ako najlepšiu AAA hru na PlayStation VR. Skvele sa zabavíte a hru si užijete. Možno by som spomenul občas hlúpu umelú inteligenciu a spomínané zorné pole, no nie je to nič katastrofálne. A teraz ma ospravedlňte, ešte mám booknutú letenku na britské ostrovy.

Klady

  • najlepšia VR akcia na PlayStation
  • nebudete sa nudiť
  • na PlayStation VR perfektný vizuál

Zápory

  • problém so zorným poľom
  • umelá inteligencia nepriateľov

Informácie o hre

Blood & Truth

Blood & Truth 2019

 

  • Platforma: PlayStation 4
  • Žáner: VR akcia
  • Výrobca: SIE London Studio
  • Hru na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sony

Trailer

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk