Hlavný tvorca príbehu Horizon: Forbidden West odišiel z Guerrilla Games

Hlavný tvorca príbehu Horizon: Forbidden West odišiel z Guerrilla Games

 

Vyše pol desaťročia asi stačilo.

Tak trochu potichu a bez verejného ohlásenia sme vďaka sociálnej sieti LinkedIn zistili, že z holandského štúdia Guerrilla Games pred mesiacom odišiel hlavný tvorca príbehu Horizon: Zero Dawn a aj pokračovania Horizon: Forbidden West, John Gonzalez.

Jeho ďalšie kroky vedú do španielskej Barcelony, kde bude zastávať rovnakú pozíciu v novom štúdiu spoločnosti Smilegate a bude sa podieľať na vývoji AAA Open World hry.

Gonzalez je hlavným tvorcom všetkých hlavných postáv jednotky a dvojky Horizon a to vrátane „flowu“ hlavnej príbehovej línie a ďalších aspektov príbehu. Predtým pôsobil Gonzalez v štúdiu Monolith, kde sa podieľal na dizajne Nemesis systému v hre Middle-Earth: Shadow of Mordor a taktiež vytvoril aj putovanie Taliona a Celebrimbora týmto svetom. A ešte predtým pôsobil ako hlavný scenárista Fallout: New Vegas v štúdiu Obsidian Entertainment.

Skúseností má teda habadej a dúfame, že ich zúročí pri vývoji úplne novej hry.

Vzhľadom na to, že Horizon: Forbidden West má na trh prísť už na budúci rok, tak je možné, že jeho podiel na tomto projekte sa už pomaly ale isto skončil.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk