Sony už pripravuje kontru proti Microsoftu. V talóne má ešte niekoľko ohlásení, ktoré prídu čoskoro

Sony už pripravuje kontru proti Microsoftu. V talóne má ešte niekoľko ohlásení, ktoré prídu čoskoro

 

August bude poriadne nabitý.

Zdá sa, že ôsmy mesiac v roku bude prekvapujúco plný herných ohlásení. Zatiaľ čo po minulé roky sme si zvykli na jún ako na mesiac, kedy sa toho o nových hrách dozvedáme najviac, tak tento rok je špeciálny. Nie len kvôli pandémii, ktoré zmenila všetko, ale aj kvôli tomu, že sa chystajú nové konzoly. A čakanie nás doviedlo až do tohto mesiaca.

Ak momentálne dobre rátame, tak v auguste by sme sa mali dočkať Gamescomu 2020, ktorý bude iba v digitálnej podobe, no vrámci tohto podujatia sa dočkáme Opening Night Live s Geoffom Keighleym. Lenže ešte predtým by sme sa mali dočkať podujatia DC Fandome, kde sa hádam konečne dozvieme na akej hre pracuje Rocksteady (údajne je to Suicide Squad hra) a taktiež možno príde Batman. No ešte predtým nás čaká ďalšie kolo súboja medzi Sony a Microsoftom.

Imran Khan, bývalý redaktor Game Informeru nám prezradil, že Sony a Microsoft majú pre nás pripravené ohlásenia, ktoré si odložili „pre prípad núdze.“ Ako prvá svoju ponuku odprezentuje spoločnosť Sony: „Počul som, aj keď neviem či to všetko predstavia tento mesiac alebo neskôr, že obe spoločnosti majú ešte čo ukázať. Takže buď to ukážu teraz, alebo až po vydaní nových konzol. Obe spoločnosti majú pripravené momenty pri ktorých si povieme: „Nemôžem uveriť tomu, že to ukazujú teraz!“

Sony má podľa Khana navyše pripravené ďalšie 3rd party ohlásenia na štýl časových exkluzivít Project Athia, Deathloop a GhostWire Tokyo: „Určite toho majú ešte viac. Držia si to a som prekvapený, že si to držia tak dlho. A preto by som nebol prekvapený, keby svoje tajomstvá odhalili už čoskoro.“

Kedy však Sony plánuje ďalšiu prezentáciu? Na to si privolávame redaktora VentureBeat Jeffa Grubba, nakoľko ten má doteraz 100% úspešnosť svojho kalendára. A akurát dnes svoj kalendár aktualizoval a z neho je zrejmé, že Sony plánuje svoj State of Play medzi 5. a 11. augustom, zatiaľ čo Microsoft plánuje svoj „Xboxing Day“ na obdobie od 12. do 21. augusta. Následne 22. augusta prebehne spomínaný DC Fandome a mesiac zakončí Opening Night Live, 27. augusta.

Grubb potvrdil, že umiestnenie týchto udalostí je cielené, no nakoľko zatiaľ nevie presný dátum, tak ho tam nepísal.

Zdroj: Twitter/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk