Hry v next-gene zaberú oveľa menej miesta na disku? Zatiaľ iba pekná rozprávka

Hry v next-gene zaberú oveľa menej miesta na disku? Zatiaľ iba pekná rozprávka

 

Pripravme sa na pravidelné premazávanie.

Keď boli predstavené next-gen konzoly, tak mnoho užívateľov vyjadrilo obavy voči faktu, že konzoly prídu na trh „iba“ s 1TB (v prípade Xbox Series X) a iba s 825GB (v prípade Playstation 5) diskom. V posledných rokoch sa totiž veľkosť hier na diskoch drasticky zväčšila, pričom extrémy v podobe Call of Duty Modern Warfare, Red Dead Redemption 2 a ďalšie hry pohodlne prekračujú 120GB.

Jediným vykúpením však boli slová jedného z dizajnérov Marvel’s Spider-man, ktorý povedal, že hry by sa mali zmenšiť a to kvôli prostému faktu: Tým, že konzoly vymenili pomalé disky za rýchle SSD disky, nemusia vývojári v inštaláciách duplikovať dáta kvôli ľahšiemu prístupu. Na prezentácii GDC prezradil vývojár zo štúdia Insomniac Games, že až 10GB dát v Marvel’s Spider-man tvorili práve duplikáty dát, ktoré v next-gene nebudú potrebné.

Zatiaľ sa to však až tak neprejavuje. Sony totiž uverejnila, koľko GB miesta na disku budete potrebovať k niektorých hrám, ktoré si budete môcť zahrať v deň vydania Playstation 5. A málo ich rozhodne nebude.

  • Na inštaláciu Demon’s Souls budete potrebovať 66GB
  • Na inštaláciu Marvel’s Spider-Man: Miles Morales budete potrebovať 50GB
  • Na inštaláciu Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition budete potrebovať 105GB

Keď si k tomu pripočítame fakt, že z 825GB určite nebude dostupná plná veľkosť pre užívateľov je zrejmé, že next-gen bude v znamení presúvania hier z externého disku do konzoly, alebo znamení neustáleho inštalovania a odinštalovania hier. A to platí aj pre tábor Xbox konzol. 

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk