Predstavenie Playstation 5 UI prakticky potvrdilo pravdivosť leaku a informáciu, že Playstation 5 ponúkne 664GB voľného miesta

Predstavenie Playstation 5 UI prakticky potvrdilo pravdivosť leaku a informáciu, že Playstation 5 ponúkne 664GB voľného miesta

 

Systém tak toho „zožral“ celkom dosť.

Ak vám to náhodou uniklo, tak Sony nám počas minulého týždňa oficiálne predstavila užívateľské prostredie konzoly Playstation 5. To zaujalo moderným dizajnom, pokročilými funkciami a mnohými zlepšeniami oproti tomu, čo Sony ponúka hráčom na Playstation 4. Ak ste toto takmer 12-minútové video nevideli, tak nech sa páči.

Toto odhalenie užívateľského prostredia však bolo zaujímavé ešte kvôli jednej veci, ktorá s ním nepriamo súvisí. Totižto, niekoľko dní pred oficiálnym odhalením užívateľského prostredia sme sa dočkali jeho leaku, ktorý zjavne pochádzal z Ruska. Išlo však iba o krátke video, ktoré nám ukázalo iba obrazovku výberu profilu a v dobe jeho leaknutia sme naisto nevedeli, či ide o reálne zábery z Playstation 5 UI, alebo je len niekto šikovný a takýmto spôsobom nás oklamal.

Teraz je však zrejmé, že UI bolo naozaj leaknuté. Stačí sa pozrieť na vizuálne efekty, tvar jednotlivých dlaždíc, umiestnenie času a taktiež aj tlačidla pre výber.

Prečo je to však dôležité? Pretože súčasťou leaku bol obrázok, podľa ktorého budú mať používatelia na Playstation 5 k dispozícii 664GB. To znamená, že po naformátovaní 825GB, ktoré Sony reklamuje a po aplikácii operačného systému konzoly zostane užívateľom o 161GB menej.

Na Xbox Series X to bude podobne. Konzola je reklamovaná s 1TB diskom, no na základe dostupných informácií vieme, že užívateľ bude mať dostupných iba 802GB.

Zaujímavé na tom je však to, že redaktor Digital Foundry Richard Leadbetter tvrdí, že podľa jeho informácií mali testovacie stanice a devkity konzoly dostupných iba 620GB. Je však zrejmé, že jedno z týchto dvoch čísel bude pravdivých.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk