Bude Assassin’s Creed Valhalla prvý, kto poukáže na vyšší výkon Xbox Series X?

Bude Assassin’s Creed Valhalla prvý, kto poukáže na vyšší výkon Xbox Series X?

 

Vyzerá to tak.

Aký veľký je výkonnostný rozdiel medzi konzolami Xbox Series X a Playstation 5? Z hľadiska teoretického výkonu to vieme – Xbox Series X ponúka 12,1TFLOPu a Playstation 5 10,2TFLOPu. To sú však teoretické čísla, ktoré bežným hráčom až tak veľa nepovedia. Dôležité sú totiž hry a ich výkon na konzolách.

Praktických porovnaní mutliplatformových hier sa dočkáme už čoskoro, no čo-to nám už napovedal aj vydavateľ Ubisoft. A ich vyjadrenie sa týka hry Assassin’s Creed Valhalla. Na oficiálnej stránke Ubisoftu sa totiž udiali určité zmeny vo frázovaní, ako bude táto hra fungovať na jednotlivých konzolách a pôvodnú frázu „4K and 60FPS“ vystriedala fráza „4K at 60FPS.“ Mnoho hráčov si totiž pri pohľade na prvú frázu myslelo, že hráči Playstation 5 verzie tejto hry budú mať na výber 4K rozlíšenie alebo 60FPS a nie obe zároveň.

Redakcia Dualshockers tak kontaktoval zástupcov Ubisoftu, aby im ozrejmili, ako to teda bude. A podľa ich vyjadrení to vyzerá, že zatiaľ čo Xbox Series X ponúkne natívne 4K rozlíšenie a 60FPS, tak Playstation 5 verzia si bude musieť vystačiť s upscalovaným 4K rozlíšením a 60FPS: „Môžem potvrdiť, že Assassin’s Creed Valhalla pobeží v 4K a v 60FPS na Playstation 5 (ide o upscalované 4K).“

Assassin’s Creed Valhalla vychádza 10. novembra na PC, súčasné a next-gen konzoly.

Zdroj: Dualshockers

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk