Insomniac: Ratchet & Clank: Rift Apart na Playstation 4 nečakajte

Insomniac: Ratchet & Clank: Rift Apart na Playstation 4 nečakajte

 

Nie ako tie ostatné hry.

Vzhľadom na to, že Sony otočilo kartu a už nerazí cestu výlučne Playstation 5 exkluzivít, čo dokázalo tým, že hry ako Horizon: Forbidden West či Spider-Man: Miles Morales uvidíme aj na Playstation 4 padá „do podozrenia“ každá ďalšia exkluzivita od Sony.

Momentálne napríklad panujú otázniky ohľadom toho či náhodou na Playstation 4 neuvidíme aj God of War: Ragnarok, alebo prípadne aj taký Gran Turismo 7. No isté je, že Ratchet & Clank: Rift Apart na starej konzole nebude.

Potvrdilo to štúdio Insomniac na oficiálnom Twitter účte. Podobne ako remake Demon’s Souls, aj táto hra je určená výhradne pre next-gen konzolu od Sony.

V tomto prípade to aj dáva zmysel, pretože jedna z kľúčových funkcií hry – plynulé prechádzanie cez portály do iných svetov – by sa asi na štandardnom Playstation 4 pevnom disku nedala zrealizovať. Nie bez dlhého čakania.

Ratchet & Clank: Rift Apart zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, no podľa vývojárov príde v "launch window" konzoly Playstation 5, takže by sme sa jej mali dočkať v priebehu 12 mesiacov po vydaní konzoly. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk