Remasteru Nioh 2 sa dočkáme už vo februári a niektorí si ho užijú dokonca zadarmo

Remasteru Nioh 2 sa dočkáme už vo februári a niektorí si ho užijú dokonca zadarmo

 

Samurajská akcia dostane podporu 4K rozlíšenia a 120 FPS.

Len nedávno nám štúdio Team Ninja naservírovalo druhé DLC do ich poslednej hry Nioh 2. To vyšlo presne 15. októbra pod názvom Darkness in the Capital a ak ste už aj s týmto obsahom skončili, môžete očakávať ešte tretie DLC. To si na vašu konzolu zaobstaráte už 17. decembra a bude niesť názov The First Samurai. V ňom sa po tretí a posledný krát vrátite v čase a ako napovedá názov, zistíte pravdu o zrode prvých samurajov.

Je to ale iba jedna z informácií, ktoré si môžete prečítať na oficiálnom blogu PlayStation, do ktorého dnes prispel aj kreatívny riaditeľ štúdia Team Ninja Tom Lee. Ale to dôležitejšie vám rozpíšem nižšie. Pri oslave štvrtého výročia od vzniku hry Nioh, si pre nás tvorcovia prichystali hneď štyri edície obsahujúce Nioh, jeho pokračovanie Nioh 2 a všetky DLC.

Dočkáme sa tak:

  • Nioh 2 – The Complete Edition (dostupné na PlayStation 4)
  • Nioh 2 Remastered – The Complete Edition (dostupné na PlayStation 5)
  • Nioh Remastered – The Complete Edition (dostupné na PlayStation 5)
  • The Nioh Collection (dostupné na PlayStation 5)

Čo teda môžeme očakávať od jednotlivých edícií?

Nioh 2 – The Complete Edition vám prinesie zážitok na vašu konzolu PS4 v prípade, že hru ešte nevlastníte a chcete si ju zaobstarať kompletne so všetkými DLC naraz. Na PS4 už kompletná edícia prvého dielu existuje, tak som rád, že sa tvorcovia nerozhodli ju vydať znova pod zámienkou zarobiť.

Všetci čo už vo februári budú disponovať novou konzolou PS5, môžu rátať s next-gen zážitkom vďaka ďalším trom edíciám. Nioh 2 Remastered prinesie hráčom remastrovaný Nioh 2 so všetkými DLC, Nioh Remastered sa postará o prvý diel a jeho všetok DLC obsah, no a The Nioh Collection zahŕňa obidva diely so všetkými datadiskami. Všetky edície pre PS5 budú obsahovať podporu 4K a 120 FPS. Hra samozrejme využije aj nové SSD a nahrávacie časy sa tak konečne skrátia. Ak máte strach, že budete musieť hrať celú hru odznova, máme pre vás dobrú správu. Váš uložený postup si budete môcť jednoducho previesť z PS4 na PS5 a vy môžete pokračovať kde ste skončili.

Predobjednávky na všetky edície začínajú už budúci piatok 20. novembra. Ak ale vlastníte už túto hru na svojej PS4 a nevidí sa vám úplne kóšer platiť za ňu znova, je tu férové riešenie. Majitelia Nioh 2 – The Complete Edition na PS4 budú môcť spraviť upgrade na Nioh 2 Remastered – The Complete Edition bez akejkoľvek platby. Hráči, ktorý ale majú iba základnú hru na PS4 môžu tiež bezplatne prejsť na konzolu PS5 bez platenia, no upgradne sa len obsah ktorý majú, čiže ak máte základnú hru a jedno DLC, zahráte si len tento obsah. Logicky majitelia PS4 diskových kópií si budú vedieť remaster bezplatne zahrať len na konzole s mechanikou, pretože disk budú musieť mať po celý čas hrania vložený. Na koniec ešte Tom Lee pripomína, že samostatnú hru Nioh 2 si na PS5 nekúpite a takisto aj separované DLC.

Bohužiaľ k prvému dielu a jeho bezplatným prechodom na novú generáciu reč nepadla. Nakoniec to vyzerá tak, že túto hru si budeme musieť na PS5 kúpiť či sa nám to páči alebo nie.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk